Haber Detayı
18 Ocak 2021 - Pazartesi 14:35 ABONE OL Google News
 
Yıldırım Kaya, ''Eğitim-Senli Öğretmenler Haberleri Olmadan AKP'ye Üye Yapılıyor''
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya , AKP'nin Eğitim Sen üyesi öğretmenleri partiye habersiz sahte üye olarak kaydettiğini iddia etti.
SİYASET Haberi
Yıldırım Kaya, ''Eğitim-Senli  Öğretmenler Haberleri Olmadan AKP'ye Üye Yapılıyor''

Yıldırım Kaya yaptığı açıklamada “Araştırma şirketlerinin yaptığı son anket sonuçlarına göre AKP’nin oyları erimeye devam ediyor.  AKP her geçen gün biraz daha kan kaybediyor. AKP yetkilileri de çözümü sahte üye kaydetmekte bulmuş olacak ki uçan kuşu bile AKP’ye kaydetmişler.” dedi.

 

''EĞİTİM-SEN ÜYESİ ÖĞRETMEN PARTİ ÜYESİ YAPILDI''


“Son dönemde AKP il ve ilçe başkanlıklarından vatandaşlarımız aranarak türlü vaatlerle AKP’ye üye olmaları isteniyordu. CHP üyeleri, hatta il ve ilçe yöneticilerimiz de aranarak AKP’ye üye olmaları için ikna edilmeye çalışılmıştı.” diyen Kaya,  “Yakın zamanda CHP Erzincan İl Başkan Yardımcımız da AKP’den üyelik için aranmıştı.AKP üyelik sahtekarlığını önceki dönemlerde de yapmıştı. Bunu biliyoruz. Ancak hukuken siyasi partilere üye olamayan devlet memurlarını da sahte üyeliklerle partiye kaydedebileceklerini hiç düşünmemiştik. O da oldu. AKP öğretmenleri, Eğitim Sen üyelerini ve yöneticilerini partiye üye kaydetti. İzmir’de görev yapan Eğitim Sen üyesi ve yöneticisi bir öğretmenimiz, İstanbul Silivri’de AKP üyesi yapıldı.” dedi. “Peki devlet memurlarının siyasi parti üyelikleri nasıl oluyor da devletin ilgili kurum ve kuruluşları tarafında da onaylanıyor ya da görmezden geliniyor? Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı devlet memurlarının üyeliğini nasıl kabul ediyor?” açıklamasında bulundu.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Yıldırım, Kaya,, ''Eğitim-Senli, , Öğretmenler, Haberleri, Olmadan, AKP'ye, Üye, Yapılıyor'',
Yorumlar
Haber Yazılımı