Haber Detayı
15 Mart 2017 - Çarşamba 09:28 ABONE OL Google News
 
YGS Soruları Sızdırıldı mı ?
DİĞER Haberi
YGS Soruları Sızdırıldı mı ?

Şanlıurfa’da, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) dijital haberleşme cihazlarıyla kopya çekmeye çalışan 5 kişi üzerlerinde düzeneklerle yakalandı.

Şanlıurfa'da Yükseköğretime Geçiş Sınavında (YGS) dijital haberleşme cihazlarıyla kopya çekmeye çalışan 5 kişi, yakalandı.Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, hafta sonu yapılan YGS'ye giren Mehmet K, İbrahim Ş, Mehmet G, Mesut T. ve Beytullah B'nin dijital haberleşme cihazları yardımıyla kopya çekmeye çalıştığı belirlendi.

Gözaltına alınan ve Emniyet Müdürlüğünde sorgulanan şüphelilerin üst aramasında cep telefonları, bluetooth cihazını sabitleyen kol bandı, 4 ayakkabı tabanına gizlenmiş düzenek ve not kağıtları ele geçirildi.Şahısların, bluetooth cihazını kollarındaki serum kelebeği setinin altına gizlediği tespit edildi. YGS SORULARI SIZDIRILDI İDDİASI Şahısların üzerinden çıkan not kağıtlarında ki cevapların ygs'de ki soruların cevaplarıyla birebir aynı olduğu iddia edildi.Bu da soruların sızdırılma ihtimalini güçlendiriyor.Sosyal medya üzerinden sınavın iptal edilmesi gerektiğini savunan bazı öğrenciler, ''Kaç kişiye sızdırıldı bu cevaplar. Ne kadar paralara satıldı? Kaç kişinin ezberleyip sınava girdiğini asla bilemeyeceğiz.O nedenle sınavın iptali gerekiyor. Tek bir soru bazen 10.000 kişinin önüne atıyor seni. '' diyerek konuyu gündeme getirdiler.

Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: YGS, Soruları, Sızdırıldı, mı, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı