Haber Detayı
16 Ağustos 2022 - Salı 14:19 ABONE OL Google News
 
Yeşil Kırşehir'den Beton Kırşehir'e Diyen Seher Ünsal'a, Ekicioğlu'ndan Resimli Cevap
Basın açıklamasında bulunan AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal, '' Yeşil Kırşehir Hedefinden Beton Kırşehir'e'' diyerek Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'nu eleştirmişti.Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise AK Parti döneminde betonlaştırılan Cacabey Meydanı'nın resimlerini paylaşarak, ''Kimin betonlaştırdığı ortada, bu sizin eseriniz'' cevabını verdi.
SİYASET Haberi
Yeşil Kırşehir'den Beton Kırşehir'e Diyen Seher Ünsal'a, Ekicioğlu'ndan Resimli Cevap

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, yaptığı yazılı basın açıklamasında; Ahmed Yesevi Bulvarı'ndaki çalışmalarda belediye ekiplerinin ağaçları kaderine terk ettiklerini ve ağaçlara zarar verildiğini ileri sürdü.Ünsal açıklamasında, ''Belediye seçimleri öncesinde tüm seçim çalışmalarınız da Kırşehir’in yeşilden mahrum bırakıldığını anlatıp, Yeşil Kırşehir olacak dediniz. Ancak şimdi bu anlayıştan vazgeçip, yeşil olan yerleri betonlaştırıyorsunuz. Biz Kırşehir Belediyesi'nin yeşil ve doğa düşmanı olduğuna, ağaçların köküne beton dökmesinden önce de şahittik zaten. Tam 18 ay önce Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum Kırşehir’e geldiğinde Millet Bahçesi yapmak üzere Karayollarından Kırşehir Şube Şefliğinden belediyeye geçen araziyi istemiştik ve Sayın Ekicioğlu reddetmişti. O alanı sosyal tesis yapacaklarını söyleyen belediye, şimdilerde orasını atık toplama ve belediye araç garajı olarak kullanıyor.Görülmektedir ki Kırşehir Belediyesi, Millet Bahçesi gibi hükümet projelerinin de yapılmasına engel olmaktadır'' ifadelerini kullandı.

 

''200 DÖNÜMLÜK YER GÖSTERİYORUZ, YAPACAKSINIZ BUYRUN YAPIN''

Seher Ünsal'ın bilgi sahibi sahibi olmadan fikir yürütmeye kalktığını; açıklamalarının ise  kendisiyle çelişen , yalan ve iftira niteliğinde olduğunu belirten Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, '' AKP İl Başkanı da şehri betona çevirdiniz diye açıklama yapıyor. Ar damarı çatlamış bu şahsiyet, “Millet Bahçesi yapacağız çevreyi yeşillendireceğiz, Karayollarını verin park yapacağız” diye yalandan naralar atmaktadır. Bu kadar yalancı ve iftiracı bir zihniyete sahip bir il başkanı, Kırşehir Halkından utanmıyorsun. Dönemin Valisi, AKP Milletvekili, İlçe belediye başkanları ve ittifak ortağın MHP İl Başkanı’nın yanında “Millet Bahçesi yapacaksınız buyurun Kentpark’ın devamından Meytaş’a kadar uzanan araziyi tahsis edelim” dediğimizde siz de oradaydınız. Yalan ve iftira atarak siyaset yapmak sizin bitmişliğinizin ve tükenmişliğinizin göstergesidir. Bakanı aldınız Bağbaşı’na götürdünüz. Oranın da uygun olmadığını gördüğünüzde, projesi bitmiş ve ihale aşamasına gelmiş “Karayollarını verin park yapacağınız” dediniz. Size 200 bin dönümlük yer gösteriyoruz. Yapacaksanız buyrun, gösterdiğimiz uygun alana park yapın'' ifadelerini kullandı.

 

GÜNÜ GELDİĞİNDE O DEFTERLER TEKRAR AÇILACAK

Kırşehir'de bazı isimlerin  cadde ve sokaklarda eksi olan yol ve kaldırımları tamamlama çalışmalarından rahatsız olduğunu dile getiren Ekicioğlu sözlerini şöyle sürdürdü :

''Bu tür tetikçilerin belediyeyi hedef göstererek saldırması aslında bilinçaltlarında yatan FETÖ'cü düşüncenin bir ürünüdür. Belediyenin aleyhinde açıklamalar yapan bir şahıs, geçmişte FETÖ’nün avukatlığını yaparken, 17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonunun sonrasında siyasi gücünü de kullanarak kendisini gizlemiştir. Simitçi, çaycı ve Bank Asya’nın önünden geçenler cezaevlerine girmişken bu şahıs siyasi ayak olarak dışarıdadı.Arşiv unutmaz… Unutma ki FETÖ’nün gizli ayağı, şu anda Defterdarlık olan, dönemin icra biriminde FETÖ vatandaşın malına çökerken sen de onun avukatıydın. Devlette hiçbir kayıt yok olmaz. Günü geldiğinde o defterler tekrar açılacak.

 

ÇEVREYE DUYARLIYSANIZ TAŞ OCAĞINA KARŞI DUYARLI OLUN

Bir ağaca beton değdi diye çevreci kesilen FETÖ’cü şahıs ve AKP İl Başkanı, bu kadar çevreyi seviyorsanız şehrin merkezindeki taş ocağına duyarlı olun. Ülkeyi beton şantiyesine çevirmekle kalmayıp, yaşanan yolsuzluk, usulsüzlük ve rant oluşumunun sorumlularının içinde sizler de yer almaktasınız.  Cennet koylarımızdaki ağaçları kesilen, beton dökülen ve sonrasında otel yapılan yerlere duyarlı olun. Atatürk Orman Çiftliği talan edilirken, betonlaştırılırken neden tepkisiz kaldınız?! Yeşili seviyorsanız aşağıda yer alan iki fotoğrafa bakın, bu sizin eseriniz.

 

Kırşehir Belediyesi’nin çalışmalarından rahatsız olan siyasiler ve FETÖ’nün siyasi ayağı, Belediyemizin çalışmalarını baltalamaya sizin gücünüz yetmez. Az kaldı, Geliyor gelmekte olan!

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Ömer Duran ABONE OL Google News
Etiketler: Yeşil, Kırşehir'den, Beton, Kırşehir'e, Diyen, Seher, Ünsal'a,, Ekicioğlu'ndan, Resimli, Cevap,
Yorumlar
Haber Yazılımı