Haber Detayı
15 Mayıs 2022 - Pazar 17:39 ABONE OL Google News
 
Vali İbrahim Akın'dan Kırşehir'e Veda Mesajı
İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı olarak görevlendirilen Vali İbrahim Akın, Kırşehirliler için veda mesajı yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Vali İbrahim Akın'dan Kırşehir'e Veda Mesajı

Kırşehir Eski Valisi İbrahim Akın yayımladığı veda mesajında şu ifadelere yer verdi : 

 

Değerli Kırşehirliler,

18 Mayıs 2018 tarihinde atandığım ve 4 yıldır hizmet etmekten onur duyduğum Kırşehir Valiliği görevimden ve değerli Kırşehirlilerden İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığına atanmam nedeniyle ayrılıyorum.

Öncelikle Ahi Evran-ı Veli’nin, Hacı Bektaş-ı Veli’nin, Âşık Paşa’nın, Cacabey’in, Şeyh Edebali’nin, Yunus Emre’nin memleketi, Türk kültür ve medeniyetinin hamurunun yoğrulduğu Kırşehir ilinde görev yapmanın ve değerli Kırşehirlilere hizmet etmenin bahtiyarlığını yaşadığımı ifade etmek istiyorum.

Gönül insanlarının şehri Kırşehir’e atandığım ilk günden itibaren halkımızın yoğun ilgisi ve sevgisiyle karşılaştım. Ben de tarih ve kültür şehri, ozanlar diyarı kadim Kırşehir’i kendi memleketim, kadirşinas Kırşehirlileri de her zaman hemşehrilerim olarak gördüm. Aramızda oluşan bu gönül köprüsünün bundan sonra da devam edeceğine yürekten inanıyorum.  

Görevde bulunduğum 4 yıl içerisinde Kırşehir’in her alanda daha da gelişip kalkınması, ilimizde asayiş ve güven ortamının sağlanması, kamusal hizmetlerin etkin şekilde yürütülmesi, vatandaşlarımızın refah ve huzur içinde yaşaması için arkadaşlarımızla birlikte mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştık.

Üstlendiğimiz görev ve sorumlulukları yerine getirirken ilimizin bütün dinamikleri ile birlikte hareket etmeye ve her zaman istişare içinde olmaya özen gösterdik. Nitekim devletimizden aldığımız ödeneklerle Kırşehir’in sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda kalkınması, modern ve gelişmiş bir çehreye kavuşması için çalışmalar yürüttük.

Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgınının olumsuz etkilerinden vatandaşlarımızı korumak amacıyla devletimizin aldığı tedbirlerin ilimizde uygulanması noktasında gereken her türlü çaba ve hassasiyeti gösterdik.

Bununla birlikte ilimiz genelinde muhtaç ve zor durumda olan vatandaşlarımıza kapımızı sonuna kadar açarak yardım elimizi uzattık. Yine Huzurevi’nde kalan yaşlılarımızı, devletimizin koruması altındaki çocuklarımızı ve dezavantajlı grupları sık sık ziyaret ederek dertlerine derman olmaya, büyüklerimizin hayır dualarını almaya çalıştık. Şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerinin, kahraman gazilerimizin ve yakınlarının daima yanında olduk.  

Bizlere Kırşehir’e hizmet etme imkânı veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, çalışmalarımıza destek veren tüm Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Kaymakam ve Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclis Üyelerimize, daire amirlerimize, siyasi parti temsilcilerimize, sivil toplum kuruluşu yöneticilerimize, basın mensuplarımıza ve bizimle gönül birliği yapan kadirşinas Kırşehir halkına teşekkürlerimi sunuyorum.

Görevi devralacak yeni Vali arkadaşımızın da hizmet bayrağını daha üst noktalara taşıyacağına inanıyorum. Yeni görevinin Kırşehir’imize ve kendisine hayırlı olmasını diliyorum.

Bu duygularla, tüm Kırşehirlilere arz-ı veda ediyor, haklarını helal etmeleri dileğimle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: ibrahim akın
Yorumlar
Haber Yazılımı