Haber Detayı
19 Ocak 2023 - Perşembe 01:40 ABONE OL Google News
 
Vali Buhara, '' Hükümet Konağı Olacak''
Yapımı yılan hikayesine dönen ve yurda dönüştürülen Kırşehir Hükümet Konağı inşaatını yerinde inceleyen Vali H. Mete Buhara, söz konusu binanın hükümet konağı olarak inşa edileceğini açıkladı.
GÜNDEM Haberi
Vali Buhara, '' Hükümet Konağı Olacak''

2017'de yapımına başlanan ancak 2018 genel seçimlerinin ardından inşası yavaşlayan, 2019 yerel seçimlerinin ardından ise yapımı tamamen durdurulan Kırşehir Hükümet Konağı , sonraki süreçte ise yurt yapılmak üzere Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne devredilmişti.Bu karara ise Kırşehir kamuoyu büyük tepki göstermişti.Gelen tepkilerin ardından AK Parti hükümeti, geri adım atarak söz konusu binanın hükümet konağı olarak yapılmasını kararlaştırdı.

 

VALİ'DEN İNŞAAT ALANINDA İNCELEME

Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, hükümet konağı olarak başlanan ve yurda dönüştürülen inşaatta incelemelerde bulundu.Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Vali Buhara, inşaatın hükümet konağı olarak İçişleri Bakanlığı'nın destekleri ile hızlı bir şekilde devam ettirileceğini, yeni hükümet konağının Ahiler diyarı Kırşehir'e yakışır bir şekilde inşa edileceğini belirtti.

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir hükümet konağı
Yorumlar
Haber Yazılımı