Haber Detayı
25 Nisan 2017 - Salı 10:15 ABONE OL Google News
 
Ultraslan'dan Akpınar'a Alpaslan Dikmen Kütüphanesi
DİĞER Haberi
Ultraslan'dan Akpınar'a Alpaslan Dikmen Kütüphanesi

Ultraslan Kırşehir grubu Akpınar'da daha önce geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Alpaslan Dikmen adına kütüphane kurdu.

Ultraslan'ın kurucusu Alpaslan Dikmen adına, Akpınar'da Fatih Sultan Mehmet İlkokulu için bir kütüphane oluşturan Ultraslan Kırşehir temsilciliği , "İlimsizlik bilgisizlik yüzünden , cehalet hortlayıp çıkar mı çıkar . Sevgisizlik saygısızlık yüzünden insan insandan bıkar mı bıkar. " diyerek yola çıktıklarını belirtti.

Köy okullarında eğitim şartlarının zor ve imkanların kısıtlı olduğunu belirten Ultraslan grubu, ''Oradaki kardeşlerimizin bu zorlukları aşmasına yardımcı olma amacındayız. "Galatasaray'ın yararına olacak, bir taşı yerinden kaldırıp, iki metre öteye koyanlara bile müthiş bir saygı duyarım." diyerek bizlere ışık tutan rahmetli Ağabeyimiz Alpaslan Dikmen'i Yaşatmak için ALPASLAN DİKMEN KÜTÜPHANESİ VE ALPASLAN DİKMEN ÖZEL EĞİTİM SINIFINI Kırşehir'de açmayı borç bildik . ultrAslan Kirsehir, ultrAslan UNI Ahi Evran Üniversitesi ve Alpaslan Dikmen'in kardeşleri olarak bozkırın ayazında kalmış kardeşlerimize ışık tutmaya ve onları aydınlatmayı kendimize görev edindik . Bu doğrultuda Fatih Sultan Mehmet İlkokulu'na Alpaslan Dikmen Kütüphanesini kurduk.'' açıklamalarında bulundu.  
Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Ultraslan'dan, Akpınar'a, Alpaslan, Dikmen, Kütüphanesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı