Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 13:49 ABONE OL Google News
 
Türkiye'de Yılın Ahisi Seçildi
Bayburt'ta yaşayan 52 yaşındaki tandır ustası Mahmut Recai Purutoğlu, Türkiye'de yılın ahisi seçildi.
KÜLTÜR Haberi
Türkiye'de Yılın Ahisi Seçildi

Bayburt Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Selahattin Karaman  kentte yılın ahisi olarak belirlenen Purutoğlu'nun aynı zamanda Türkiye'de de "Yılın Ahisi" olarak seçildiğini aktardı.

 

 

Karaman konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"Bilindiği üzere Her yıl Eylül ayının ikinci haftası tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de ahilik haftası kutlamaları yapılıyor. Bu yılki kutlamalar kapsamında ilimizde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığımızın önerisi ve İl kutlama Komitesinin kararı ile ahi seçilen unutulmaya yüz tutmuş meslek dallarımızdan olan purutçuluk mesleğini 45 yıldır sürdüren Mahmut Recai Purutoğlu aynı zamanda Türkiye de yılın ahisi seçilmiştir.

Ülkemizin içinden bulunduğu Covid- 19 salgın hastalığı sebebiyle Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün ilgili yazıları gereği İl Kutlama komitesinin almış olduğu karar gereği ilimizde bu yıl kutlamalar yapılmayacak.

Türkiye' de yılın ahisi seçilen ustamız Mahmut Recai Purutoğlu Kırşehir ilinde düzenlenecek olan kutlamalara hastalığı sebebiyle katılamayacak olup ileri bir tarihte Bakanlığımız tarafından kendisine takdim edilecek olan kaftan ve hediyeleri Valimiz Cüneyt Epcim tarafından kendilerine sunulacaktır.

Bu vesileyle kıymetli ustamızı tebrik ediyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimi ileterek bütün esnafımızın Ahilik haftasını kutluyorum."

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, bayburt, yılın ahisi, recai purutoğlu
Yorumlar
Haber Yazılımı