Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 10:52 ABONE OL Google News
 
Türkçüler Günü
DİĞER Haberi
Türkçüler Günü

3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK bayramını kutlayacağımı zannediyorsanız büyük yanılacağınız bir yazı olacak. Ben TÜRK nasıl rezil oldu neler kaybetti biraz size bundan bahsetmek isterim.

           Tarih sahnesine çıkışımız ile ilgili birçok kaynakta başkaca bilgiler yer alsa' da TÜRK' ün tarihe ne zaman çıktığının değil tarih'te neler yaptığı önemli olmuştur.

            Dünya nizamında her zaman söz sahibi olan bu millet bugün asgari ücretin pençesinde kahvehane köşelerinde bitap düşmüş üretmekten ziyade tüketmeye odaklanmış durumda. Eksiklerini TV dizilerinde DİRİLİŞ izleyip gideren bu Millet, PAYİTAHT dizisinde olmayan hikâyeler ile kahramanlık masalları dinlerken dolar 6 tl yi zorluyor, TÜRK açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşam savaşı veriyor.

            Hatırlatayım TÜRK' ün kahramanlık dizilerini 2000 lı yıllara damgasını vuran DELİYÜREK ardından KURTLAR VADİSİ ÇAKIR, ardından POLATLI günler ile avutuldu asil TÜRKLER. O Muhammedin (S.A.V) kutlu askerlerinin başına çuval geçirildiğinde bile intikamını KURTLAR VADİSİ IRAK ile aldık. Arada yine gaz alıcı gelip geçici dizilerimiz oldu, parası olmayan sevgilisi olmayan TÜRK Milletinin gazı kimi zaman Aşkı Memnu ile kimi zaman Eşkiya Dünya' ya hükümdar olmaz ile tatmin etti.

            Diziler ile beyini yıkanan 20 yaş üzerimiz ile ilgilenenler, çocuklarımızı unutmadı. Amerikan menşei oyunlarda kimi zaman AFGANİSTAN' da dindaşlarını TÜRKİSTAN' da soydaşlarını bilgisayar oyunlarında öldürmeyi öğrettiler.

            UYUMAYA devam eden YÜCE TÜRK Milleti bugün Türkçülük bayramını kutlayacakmış utanmadan. Ağır mı oldu daha ağırı var dilimde ama gönlüm el vermiyor.

            At üzerinde geldiğimiz bu diyarlarda Elinden kılıç düşmeyen TÜRK Milleti şimdi asgari ücretle mücadele derdinden hayvanat bahçesinde at göremez oldu.

            Kurtuluş savaşında sadece top tüfek kullanılmadı, kalemi toptan kuvvetli MEHMET AKİFLER, ZİYAGÖKALPLER mermiden tesirli hitabı ile HALİDE EDİP ADIVARLAR okuyarak bu millet bilinçlendi. Göğüsler öyle rasgele siper edilmedi düşman kurşunlarına. Bilinçli bir millet vardı,

            BAĞIMSIZLIK şiirinde AKİF; TÜRK çocuğu yılmaz savaşır derken, RABBİM bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın diye dua ediyordu ya YÜCE TÜRK MİLLETİNDE İSTİKLAL marşı yazacak adamda kalmadı.

            Okumaktan yazmaktan ne zaman uzaklaştıysak hep kaybettik. Cezaevlerimiz Aydınlar ile ne zamandır doluysa, UĞUR MUMCU' lar ne zaman unutulduysa Aziz Nesinin yazdıklarıyla değil' de imanıyla ne zamandır uğraşıyorsak işte o zamandan beri kaybediyoruz.

            BİR GÜN OLURDA; GERÇEKTEN yerli ve milli düşünürsek, GERÇEKTEN ne zaman nizam-ı alem için i'la-yı kelimetullah davasının peşinden gidersek, GERÇEKTEN turan ülküsünün ne olduğunu anlarsak, GERÇEKTEN yolumuz yönümüz kızıl elma olursa

İŞTE O ZAMAN KUTLAYALIM

TÜRKÇÜLÜK BAYRAMINI

ÖZLEM VE HASRETLE GELECEK GÜZEL GÜNLERE

Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Türkçüler, Günü,
Yorumlar
Haber Yazılımı