Haber Detayı
22 Ekim 2020 - Perşembe 23:59 ABONE OL Google News
 
Tribün Lideri Halil Kurt, ''Kurallar Çerçevesinde Sahada Takımımıza Destek Vermek İstiyoruz''
Kırşehir Belediyespor'un Neşet Ertaş Taraftar Grup Lideri Amigo Halil taraftarın kurallara uygun şekilde takımına destek sunmak istediğini açıkladı.
SPOR Haberi
Tribün Lideri Halil Kurt, ''Kurallar Çerçevesinde Sahada Takımımıza Destek Vermek İstiyoruz''

Kırşehir Belediyespor'da, uzun yıllardır amigoluk yapan Amigo Halil lakaplı Halil Kurt, "2. Lig'de 6 haftanın sona erdi takımların galibiyetinde itici güç olan taraftarın olmaması performansları da düşürüyor. Galibiyet serilerinin olmaması ve seyir keyfinin düşüklüğünün nedeni seyircinin olmamasıdır"dedi.

TFF ve Sağlık Bakanlığının önerileri doğrultusunda statlarda seyircinin olmasının futbola da keyif vereceğini anlatan Kurt, "Yüzde elli seyirci alımı tribünlere de renk katacaktır. Taraftar, HES Kodu uygulaması sonrası stada alınabilir. sosyal mesafe korunabilir. Ateş ölçümleri de yapılabilir. Maske kullanımı ise zaten zorunlu. Her türlü tedbir alınarak alınan seyirci takımını da ateşler. Biz taraftar olarak her türlü pandemi kuralına uymaya hazırız. Statlarda seyirci hasreti sona erdirilmelidir"dedi.

Amigo Halil, kulüplerde yaşanan ekonomik problemlerin de seyirci alımları ile bir nebze çözüleceği inancını taşıdıklarını belirtti.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, spor, halil kurt
Yorumlar
Haber Yazılımı