Haber Detayı
13 Ekim 2020 - Salı 23:14 ABONE OL Google News
 
Tolgahan Akpınar, ''Pandemi Süreci Kitap Yazarlarını da Etkiledi''
Yazar Tolga Akpınar insanların kitap seçerken sosyal medya reklamına ya da kapağına değil içeriğine bakmaları konusunda uyarıda bulunurken pandemi nedeniyle çok sayıda yazarın zor durumda olduğunu belirtti.
KÜLTÜR Haberi
Tolgahan Akpınar, ''Pandemi Süreci Kitap Yazarlarını da Etkiledi''

Kitap çıkaran herkesin yazar olmadığını belirten Akpınar ü ''Kitap seçerken sosyal medya reklamına ya da kapağına değil, içine bakalım. Kitapçıya danışalım, internetten tanıtım bültenini okuyalım. Kitap çıkaran herkes yazar değildir. Kendimizi ve çocuklarımızı niteliksiz kitaplar okuyarak kitaplardan soğutmayalım dedi.

 

 

KENDİ EDEBİYATIMIZI AYAKTA TUTMALIYIZ

 

Türk Edebiyatı ve yayın dünyasının zor durumda olduğunu belirten Akpınar , ''Kendi edebiyatımızı ayakta tutmak için Türk yazarların kitaplarını da okumalıyız.Pandemi döneminde iptal edilen kitap fuarları, imza günleri nedeniyle gelirini yalnızca kitaplardan elde eden birçok Türk yazarın geçimini sağlayamayacak noktaya geldiğini, yayınevlerinin kitap satışı yapamaması nedeniyle kapanma noktasına geldi.Türk Edebiyatı, yayın dünyası hayatta kalsın istiyorsak, desteklemek amacıyla aldığımız üç kitaptan birinin mutlaka Türk yazara ait olmasını önemseyelim.” dedi.

 

Tolga Akpınar sözlerini şöyle sürdürdü:


Benim gibi sabit geliri olan yazarlar da var anca yakından tanıdığım ve sadece kitap gelirleriyle geçimini sağlayan birçok yazar, kitap gelirlerinin kesilmesi nedeniyle akrabalarının desteğiyle yaşamlarını sürdürme noktasına geldiler. Bu yüzden yazarlarımızı, edebiyatımızı desteklemeliyiz. Yabancı yazarları eserleri de okuyalım ama eğer bizim kültürümüzden, toprağımızdan çıkan nitelikli eserleri bu süreçte desteklemezsek, birçok yazarı tanımadan kaybetmiş olacağız.

Kaynak: Editör: Ömer Duran ABONE OL Google News
Etiketler: Tolgahan, Akpınar,, ''Pandemi, Süreci, Kitap, Yazarlarını, da, Etkiledi'',
Yorumlar
Haber Yazılımı