Haber Detayı
08 Haziran 2021 - Salı 21:33 ABONE OL Google News
 
Taner Ay Hakkındaki İddialar İle İlgili Gazetemize Açıklamalarda Bulundu
AKP’nin çocukları adıyla bilinen twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımlarla ilgili Kırşehirli iş adamı Taner Ay gazetemize açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Taner Ay Hakkındaki İddialar İle İlgili Gazetemize Açıklamalarda Bulundu

Almanya'da kurulan Osmanen Germenia isimli grup çeşitli suçları işledikleri gerekçe gösterilerek kapatıldı.Kapatılan grubun yöneticilerinden olan Taner Ay ile ilgili Alman Medyasında sayısız haber yapıldı.Aslen Kamanlı olan Taner Ay ile ilgili bu kez ''AKP Çocukları'' isimli hesaplardan çeşitli paylaşımlar yapıldı.Paylaşımlarda Taner Ay'ın AK Partili siyasetçilerle olan ilişkisi fotoğraflarla ortaya konulmaya çalışıldı.

 

 

Son dönemde Sedat Peker'in para verdiği iddia edilen iş insanları ve siyasetçilerin gündemi meşgul ettiğini ve kendisinin de benzer şekilde karalama kampanyasına dahil edilmeye çalışıldığını belirten Taner Ay , '' Türkiye düşmanı ırkçı grupların hedefi oldum.Şimdi de bir trol hesap üzerinden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuoğlu , İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar gibi birçok siyasi ile olan fotoğraflarımı yayınlayarak sözde Almanya’da faaliyet gösteren silahlı suç örgütü liderlerinden biri gibi gösterildim.Almanya ve Türkiye’de Sicil kayıdımda görecekleri gibi hakkımda açılan hiçbir dava suç olmadığı halde arandığım için kaçtığım bile iddia edildi'' dedi.

 

 

Daha önce FETÖ, PKK/YPG, Alman Derin Devleti NSU, Nazi sempatizanlarının saldırısına uğradıüını belirtek Ay , '' şimdi de bu troll hesaplar karalama kampanyasına başladı. Bizim vatan sevgimiz her şeyin üzerinde. Almanya’da Türklere karşı yapılan ırkçı saldırılara gösterdiğim tepkiler ve Türk işçilere verdiğim destekler nedeniyle hedef tahtasına konuyorum.’’ ifadelerini kullandı.

 

 

Almanya’da elde ettikleri kazançları Türkiye’ye yatırım olarak aktardıklarını belirten Ay, ‘’Bu nedenle Alman hükümeti ve ırkçı medya organlarını da rahatsız ettik.Hakkımda karalama kampanyası başlattılar.Sağolsun takipçilerim ve beni sevenler desteklerini esirgemediler, söz konusu hesaplarla ilgili suç duyurusunda bulunduk.’’ şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: taner ay
Yorumlar
Haber Yazılımı