Haber Detayı
11 Kasım 2016 - Cuma 17:30 ABONE OL Google News
 
SPORCULARIMIZ ANKARA’DAN MADALYALAR VE KUPA İLE DÖNDÜ
DİĞER Haberi
SPORCULARIMIZ ANKARA’DAN MADALYALAR VE KUPA İLE DÖNDÜ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 78. ölüm yıl dönümü anısına düzenlenen “10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu” Ankara’da gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 78. ölüm yıl dönümü anısına düzenlenen “10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu” 762 sporcunun katılımıyla Ankara’da koşuldu. Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Türkiye Atletizm Federasyonu’nun destek verdiği anma koşusu, Ankara Eski Hipodrom’da yapıldı. 149 takımdan 695, ferdi 65 toplam 762 sporcunun iştirak ettiği koşunun öncesinde saat 09:05’te Mustafa Kemal Atatürk anısına saygı duruşu yapıldı ve akabinde İstiklal Marşı okundu.

Atatürk’ü Anma Koşusu’nda , İlimiz adına yarışan sporcularımızdan Küçük Kızlarda Fatmanur Turhan birinci olarak Altın madalya, Genç Kızlarda Urkuş Işık ikinci olarak Gümüş madalya, Yıldız Erkeklerde Halit TAŞ ve Genç Erkeklerde Okan Baydargök üçüncü olarak Bronz madalya alırken Genç Kızlar Takım halinde üçüncü olarak üçüncülük kupasını aldı.
Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: SPORCULARIMIZ, ANKARA’DAN, MADALYALAR, VE, KUPA, İLE, DÖNDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı