Haber Detayı
17 Ocak 2023 - Salı 12:42 ABONE OL Google News
 
Sivaslı Çoban, Okuduğu Neşet Ertaş Türküleri Milyonlarca Kez İzlendi
Sivaslı çoban Tarık Kara, okuduğu Neşet Ertaş türküleri ile sosyal medyada milyonlarca kez izlendi.
SANAT Haberi
Sivaslı Çoban, Okuduğu Neşet Ertaş Türküleri Milyonlarca Kez İzlendi

 

 

Şehre yaklaşık 180 kilometre mesafede bulunan Gürün ilçesi Güneş köyünde çobanlık yapan 35 yaşındaki Tarık Kara sosyal medyada paylaştığı videolarıyla gündem oldu.

 

1 MİLYONDAN FAZLA İZLENDİ

Kırsalda çobanlık yaparken Neşet Ertaş'ın Şad Olup Gülmedim türkünü seslendirdiği videosu, sosyal medyada 1 milyondan fazla kişi tarafından izlendi. Karşılaştığı ilgi ve sevginin kendisini mutlu ettiğini belirten Kara, ata mesleği olan çobanlıktan vazgeçmeyeceğini ama desteklenirse müzik dünyasına da girebileceğini söyledi.

 

"BU YETENEĞİ DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUM"

Kara, "Ben 35 yaşındayım. Hayatımı çobanlık yaparak idame ettiriyorum. Çobanlık bizim atadan, dededen gelen mesleğimiz. Türkü söylemeyi ve şarkı söylemeyi seviyorum. Rabbim böyle bir yetenek vermiş, bunu değerlendirmek isterim. Sesimin milyonlara ulaşması beni çok mutlu etti. Beğenip takip edenlere çok teşekkür ediyorum. Öyle güzel düşünceler ve yorumlar yazıyorlar ki beni çok mutlu ediyorlar. Bu güzel yorumları görünce daha güzel türküler söylemek istiyorum. Dilim döndüğü kadar bozlak ve  türkü söylemeye devam edeceğim" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: neşet ertaş,sivas,tarık kara
Yorumlar
Haber Yazılımı