Haber Detayı
10 Ekim 2021 - Pazar 22:18 ABONE OL Google News
 
Selahattin Ekicioğlu'ndan Ertuğrul Gazi'ye Ziyaret
Bilecik'te CHP'li Belediye Başkanları Buluşması programına katılan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ertuğrul diğer belediye başkanları ile birlikte Gazi Türbesi'ni ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
Selahattin Ekicioğlu'ndan Ertuğrul Gazi'ye Ziyaret

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen 3 günlük CHP'li Belediye Başkanları Buluşması programı kapsamında Bilecik ve ilçelerini gezen belediye başkanlarının bir diğer durağı da Söğüt oldu. Başkanlar, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin babası ve Kayı Boyu aşiretinin lideri Ertuğrul Gazi'nin türbesini ziyaret ettiler.Türbe girişinde alp kıyafetli askerlerin 'saygı nöbeti'ni izleyen başkan ve eşleri, ardından dua ettiler.

 

 

Ziyarete Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile birlikte , Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz  katıldı. Söğüt gezisinde Hamidiye Külliyesi ve diğer tarihi alanlar da gezildi. Heyete tarihi yerler hakkında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Taner Bilgin bilgi verdi.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: selahattin ekicioğlu,ertuğrul gazi
Yorumlar
Haber Yazılımı