Haber Detayı
01 Mayıs 2021 - Cumartesi 04:09 ABONE OL Google News
 
Selahattin Ekicioğlu'dan 1 Mayıs Mesajı
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Selahattin Ekicioğlu'dan 1 Mayıs Mesajı

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu mesajında şu ifadelere yer verdi ; 

Koronavirüs salgının ülkemizi ve dünyamızı esir aldığı bu zorlu süreçte; emeği ve alın teri ile hayatı yeniden var eden bütün emekçi dostlarımın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.  

Hayatın en önemli unsurlarının başında üretim gelmektedir. Üretimin en önemli bileşeni de çalışanlardır. Çalışanların hak ettikleri yaşam standardına kavuşmaları, sosyal adaleti sağlayacağı gibi, toplumsal anlamda da birçok sorunun ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Dünyanın pek çok köşesinde adalet ve eşitlik kavramları hiçe sayılıyor, ağırlaşan sömürünün sebep olduğu olumsuz koşullar emekçileri derinden etkiliyor. Ülkemizde de özellikle son yıllarda, milyonlarca vatandaşımızın iş bulamadığı, çalışma haklarının kısıtlandığı, ücret dağılımındaki adaletsizliğin gün geçtikçe arttığı bir dönemden geçiyoruz. Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği konusundaki şartlarının iyileştirilmesi hepimizin temennisidir.

Koronavirüs ile mücadelede kahramanlaşan sağlık emekçilerimiz başta olmak üzere, emeğin en yüce değer olduğu bilinciyle, ülkemizin kalkınması noktasında, üretimin temel taşı olan  bütün emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı kutluyor, herkese sağlıklı, güzel bir gelecek diliyorum. 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, selahattin ekicioğlu, 1 mayıs
Yorumlar
Haber Yazılımı