Haber Detayı
11 Nisan 2017 - Salı 11:48 ABONE OL Google News
 
Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk İçin Kırşehir'de Hatıra Ormanı
DİĞER Haberi
Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk İçin Kırşehir'de Hatıra Ormanı

Mardin'de PKK tarafından şehit edilen Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk için Akpınar'da hatıra ormanı oluşturuldu.

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Akpınar İlçesi'ne bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.Önce Akpınar Hükümet Konağı'nda kaymakam Hicabi Aytemür'den ilçe hakkında brifing alan Vali Şentürk, daha sonra Akpınar Belediye Başkanı Mustafa Krahan ile birlikte Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk için oluşturulan hatıra ormanında fidan dikim programına katıldı.

Burada konuşan Vali Şentürk, ''Dünyamızı tehdit eden bütün olumsuz şartların önlenmesinde ağaçlandırma çok önemlidir. Bugün de, Akpınar Kaymakamlığınca oluşturulan ‘Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Hatıra Ormanı’na öğrencilerimizle birlikte 1500 fidan dikeceğiz. 30 dönümlük araziye 6 bin adet sedir, mavi selvi, ladin, karaağaç, karaçam gibi çeşitli çam fidanları dikiliyor. Hatıra ormanının oluşturulmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ü rahmetle anıyoruz.” sözlerine yer verdi. Vali Necati Şentürk’ün Akpınar ziyareti, ilçeye yapılması planlanan ve içinde terminal, camii ve dükkânların bulunduğu alanda inceleme yapması ile sona erdi.  
Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Şehit, Kaymakam, Muhammed, Fatih, Safitürk, İçin, Kırşehir'de, Hatıra, Ormanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı