Haber Detayı
27 Haziran 2016 - Pazartesi 18:33 ABONE OL Google News
 
Şehit Cenazesindeki, ''Polis Tokadı'' Yargıya Taşınıyor
DİĞER Haberi
Şehit Cenazesindeki, ''Polis Tokadı'' Yargıya Taşınıyor

25 Haziran Cumartesi günü Cacabey Meydanında kılınan Şehit Mustafa Gevrek'in cenaze namazında, bir grup genç ‘Kana Kan, Dişe Diş’ ve ‘ Canımız Sana Feda’ yazılı pankart açmak istedi. Bu sırada orada bulunan polislerin bu gençlere tokat attığı ve pankartı kaldırdığı iddia edilmiş hatta orada bulunan vatandaşlar da polise tepki göstermişti.

Geçtiğimiz gün yaşanan bu hadise hakkında konuşan Avukat Bülent Demirbaş bu olayın takipçisi olacaklarını belirtti.Aynı zamanda MHP Kırşehir İl Genel Meclisi Üyesi Grup Başkanı olan Avukat Bülent Demirbaş, ''Tokatçı polis hakkında adli, idari ve cezai şikayetlerimizi yapıp ardından valiliği gereğini yapması için göreve çağıracağız. O tokatçı polisi basında ve kamu vicdanında teşhir edeceğiz. Yarınlarda askere gidip bu vatan için eline silah alacak gençleri hem de bir şehit cenazesinde tokatla sindiren anlayışta bir polisi Kırşehir'de istemiyoruz. O polisin Kırşehir'den sürülmesi için kapsamlı bir imza kampanyası başlatacağız.Türk Milliyetçisi gençleri ezdirmeyiz...Hukuki süreç yarın başlıyor.Tokatçı polisi Kırşehir'de İSTEMİYORUZ...Gerekli görüşme ve çalışmaları yapacağız.Desteklerinizi bekliyoruz...'' açıklamalarında bulundu. OLAY NASIL OLDU ? Hakkari’nin Çukurca İlçesi kırsalında mayın patlaması sonrası şehit düşen Mustafa Gevrek’in cenaze töreni öncesinde, bir grup vatandaş polislerin pankart açmak isteyen gençlere tokat attığını iddia ederek tepki gösterdi.

İddiaya göre tören alanına gelen bir grup genç, üzerinde ‘Kana Kan, Dişe Diş’ ve ‘ Canımız Sana Feda’ yazılı pankart açmak istedi. Pankartı kaldırmak isteyen polis müdürünün pankartı açan gence tokat attığını iddia eden vatandaşlar tören alanında polise tepki gösterdi ve uzun süre polis müdürleri ile vatandaş arasında sözlü diyalog yaşandı. Daha sonra polisler pankart açan şahısları gözaltına alırken, bazı vatandaşlar da polislere tepki göstermek için tören alanına girmedi. Gözaltına alınan şahısların, ifadelerinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.
Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Şehit, Cenazesindeki,, ''Polis, Tokadı'', Yargıya, Taşınıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı