Haber Detayı
28 Haziran 2016 - Salı 21:40 ABONE OL Google News
 
ŞEHİT CENAZESİNDE PANKART AÇMAK İSTEYEN GENCE TOKAT İDDİASINA SUÇ DUYURUSU
DİĞER Haberi
ŞEHİT CENAZESİNDE PANKART AÇMAK İSTEYEN GENCE TOKAT İDDİASINA SUÇ DUYURUSU

Kırşehir’de şehit cenazesinde pankart açmak isteyen bir genç, kendisine tokat atarak gözaltına aldığını iddia ettiği polis müdürü hakkında suç duyurusunda bulundu.

  Kırşehir’de Şehit Astsubay Mustafa Kıvrak’ın cenaze töreni öncesinde pankart açmak isteyen Samet Y. (17), kendisini darp ederek gözaltına aldığını iddia ettiği polis müdürü hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda bulunduktan sonra adliye çıkışında açıklama yapan S.Y., “Kırşehir halkı gibi bizimde katıldığımız cenazeye giriş yaparken maalesef 3 tane pankartımız ‘Vatan Sana Canımız Feda’, ‘Bir Ölür Bin Doğarız’, ‘Dişe Diş, Kana Kan’ elimizde Türk Bayrakları vardı. Polisler çok yanlış davrandı. Tokat yedim. Gözaltına alındım. 5 saat gözaltında kaldım” dedi.

S.Y.’nin avukatı Bülent Demirbaş ise, “Aykırı şekilde kural tanınmadan 17 yaşında bir genç keyfi olarak Çocuk Şube Yerine karakolda gözaltında tutulmuştur. Hukuki işlem devam ederken idari boyutta da gerekenin yapılmasını istiyoruz. Tüm bu işlemler karşısında hukuku işletmek ve gereğini yapmak için çalışma başlattık” diye konuştu. Hakkında suç duyurusunda bulunulan Polis Müdürü B.M. ise kamu görevlisi olduğunu ve yasal süreci takip ettiklerini belirtti.
Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: ŞEHİT, CENAZESİNDE, PANKART, AÇMAK, İSTEYEN, GENCE, TOKAT, İDDİASINA, SUÇ, DUYURUSU,
Yorumlar
Haber Yazılımı