Haber Detayı
06 Haziran 2021 - Pazar 15:05 ABONE OL Google News
 
Sedat Peker'den Yeni İddialar
Suç Örgütü Lideri firari Sedat Peker, yeni iddiaları gündeme getirdiği 9. videosunu yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Sedat Peker'den Yeni İddialar

YouTube'dan yayınladığı videolarda dile getirdiği iddia ve itiraflarla Türkiye’de devlet-mafya ilişkilerini yeniden tartışmaya açan suç örgütü lideri Sedat Peker 9’uncu videosunu yayımladı.

 

''BELEDİYE BAŞKANLARI PARALARI CEBE BÖYLE İNDİRDİ''

 

Belediyelerdeki yolsuzluk ve rüşvet olayını anlatan Peker, ''Şimdi bir belediye başkanına gittiğinizde adam huylanıyor.Senden parayı almıyor.Diyor ki ; bizim bir derneğimiz var, alt kurumumuz , derneğimiz var. Oraya şu kadar yardım yap.1 milyon , 3 milyon , 5 milyon.Sen gidip oraya parayı yatırıyorsun.Hani hayır işi için dernek diyorlar ya (gülüyor).Belediye başkanı ne yapıyor ; yüz bin liralık bir iş var.1 milyonluk fatura kestiriyor.İşi yapana 100 bin TL'yi veriyor.İşte 100 binde vergi mergi çıkıyor.800 bin TL'yi kılçıksız alıyor cebe indiriyor.

Taşeron sisteminde ise hani siz diyorsunuz ya ''5'li 10'lu çetele'' ; onlara ihaleyi veriyorlar.Kaç lira 1 milyar dolar.Siz zannediyor musunuz bunların işçileri var.Bunlar alt taşeronlara veriyorlar.Anlaşıyorlar , 1 milyar dolara kendi aldığı işi alt taşeronlara 400 Milyon TL'ye veriyor.600 milyon dolar kılçıksız bu tarafa.Alt taşeronun da alt taşeronu var.Madem bu işin maliyeti 200 milyon dolar kardeşim , niye devletten 1 milyar dolar çekiyorsun.Samimi söylüyorum yahu rezalet komedi.Tüm sistem bu şekilde çalışıyor.'' ifadelerini kullandı.

 

''ÇİFTÇİNİN TRAKTÖRÜNÜ HACZEDİYORLAR, 750 MİLYON DOLARI TAHSİL ETMEDİLER''

 

 

Aydın Doğan'ın toplam 750 Milyon Dolara sattığı gazeteleri ile ilgili "Aslında bir tanesi o kadar para ederdi"  diyen Peker , "Pamukören’e geldik, bu önemli. Hukuken bir yere oturtulabilir. Süleyman’la ilgili bölüme odaklanın. Güvendiğiniz tarafsız yazarlara, muhalefet partisinde güvenilir insanlara baskı kurun. Bizim Pamukören var ya, şimdi biz gazeteyi bastık, Aydın Doğan kargaşalardan korktu, verdi yerleri. 750 milyon dolara. Aslında bir tanesi o kadar para ederdi. Bu 750 milyon doları Ziraat Bankası verdi. Ziraat Bankası devletin, devletin kimin sizin.Siz patronsunuz, vergi veriyorsunuz ya. 750 milyon dolar aldı, hiçbirini ödemedi. Ana parayı bırak faizlerini bile ödemedi. bu sahtekâr. Siz şimdi teknik olarak gitseniz aç lan kapıyı deseniz, çıkın buradan deseniz, bizim paramız. O sene 10 milyon tane bu ülkede çiftçi var, bütün hepsine verdikleri kredi ancak o kadar. Çiftçiyi kredisini ödemeyince traktörünü haczediyorlar. Bizim Kanal D’yi haczeden duydunuz mu? Parasız mal olur mu? Faizini ödemediler.'' ifadelerini kullandı.

 

10 BİN DOLAR İDDİASI

 

Peker, ''Benim 10 bin dolar yolladığım bir milletvekili yok ama daha çok yolladıklarım var. Bana 10 bini doları nasıl yakıştırdınız. Ben aç, açıkta kalırım yine herkesten fazla veririm. Hani diyorlar ya bunu açıkla diye. Ben kimseye 10 bin dolar vermedim ama daha büyük paralar yolladım. Çanta çanta'' ifadelerini kullandı.

 

'SEÇİM ZAMANI ARABASINA PARA BIRAKIRDIM'

 

Peker, ''Metin ağabeyle, Ömer Külünk diye bir yakını var mesela, nasıl ilişkimiz onu anlatayım. Tefeciler benim yeğenimin yerini almış, o zamanın parası bugünün 1,5 milyon lirası, tefecilerle bir konuşsan şey yapsa. Ya dedim Metin ağabey, ben ismimi unutturmaya çalışıyorum, o onu arayacak, o onu arayacak sanki ben tahsilat yapıyormuşum gibi. Dedim ağabey kaç para ben vereyim. O konuda ismi geçen bir iki iş adamı arkadaş var, biz ödeyelim dedik. İş para ödemeye gelince bir tek ben ödedim, tapuyu aldık verdik. Biz para verdik mi böyle veririz. Almanya'daki o dernekler var ya, onlara rica ederdi para yollar mısın diye, el altından onlara para yollardım. Ama öyle her ay giden 10 bin yok, seçim zamanı geldiğinde arabasına para bırakırdım. Ya şimdi ben böyle deyince bizim diğer milletvekili tanıdıklar, lan bizi de, lan oğlum biz kimseyi söylemeyiz. Ama Biden miden gel film yap, sonra beni karalama kampanyasına abilik yap. İstesem gömmek için evet verdim derdim ama 10 bin değil çok daha fazlasını verdim'' dedi.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: sedat peker, 10 bin dolar, belediye başkanları, yıldırım demirören, aydın doğan
Yorumlar
Haber Yazılımı