Haber Detayı
25 Şubat 2021 - Perşembe 20:21 ABONE OL Google News
 
Salih Yıldırım'dan Psikolojik Kurgu Romanı , ''Bir İhtimal Daha Var''
Salih Yıldırım'ın ilk kitabı olan psikolojik kurgu türündeki ilk romanı '' Bir İhtimal Daha Var'' çıktı.
KÜLTÜR Haberi
Salih Yıldırım'dan Psikolojik Kurgu Romanı , ''Bir İhtimal Daha Var''

Salih Yıldırım eserinde günümüz sorunlarını naif bir dille kurguya dönüştürürken, ihtimallerin insanları nasıl yönlendirdiği noktasında tespitlerde bulunuyor ve  hayatın denge üzerine kurulumu ve yokluk kadar insanların varlıklarıyla da imtihanda olduğunu okuyucusuna aktarıyor.

İnsanın ömrüne deneyimlemelerini nakış nakış işlediğini ifade eden Yıldırım, "Hayatımız boyunca çocukluk, öğrencilik ve mesleki alanda deneyimler yaşarız. Mesele ömrümüzün her anını etkileyen olumlu olumsuz deneyimlerden neler öğrendiğimiz ve yaşamımızı nasıl şekillendirdiğimizdir. Bakış açılarımızı değiştirmeden ise kendimiz gibi hayatımızı da anlamamız zorlaşır. Bu da bize kişiler değişse de, hikayelerin aynı olduğu sonucunu gösteriyor"dedi.

İstanbul Dolce Vita Yayınları tarafından yayınlanan kitabın önsözü ise şöyle :

"Bir yerde okumuştum "Sana duvar ördüysem tuğlasını sen verdin." cümlesini. Bir insana dengesini kaybettirip sonra da normal davranmasını bekleyemezsiniz. Kişi de olduğu gibi hayatta dengeden ibarettir. Tahtanın ortasında durmak yerine uçlarına giderseniz mutlaka bir tarafa düşersiniz. Allah'ın, beşer yüreğine zerk ettiği o aşkı yârin gözlerinde, aşığın düşlerinde tatmayanlar bu hadise mevzu bahis olduğunda bir soluklansınlar. Zira aşk, aşkı verene ulaşmada bir araçtır yalnızca."

 
 
Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: salih yıldırım, kırşehir, roman, bir ihtimal daha var
Yorumlar
Haber Yazılımı