Haber Detayı
22 Haziran 2022 - Çarşamba 15:32 ABONE OL Google News
 
Şah Kartallar Yuvadan Uçtu
Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) 27. Dönem eğitimlerini tamamlayan 427 polis adayı için mezuniyet töreni düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Şah Kartallar Yuvadan Uçtu

Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde düzenlenen törene Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir CHP Milletvekili Metin İlhan, Kurum Amirleri, Siyasi parti temsilcileri ve polis adaylarının aileleri katıldı.

 

 

Polis adaylarını bugünlere getiren ailelerini tebrik eden Vali H. Mete Buhara, " Bu Aziz Millete hizmet etmek, bir onur olduğu gibi aynı zamanda çok yüksek bir mesuliyet, bir vebaldir. Mezun olan gençlerimizin hukuktan ayrılmadan, demokratik değerlere bağlı kalarak hizmet edeceğinden şüphemiz yoktur. Mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyor, vatan, millet ve bayrak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi de rahmetle yad ediyorum.” dedi.

 

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın video konferans yöntemiyle katılarak polis adayları ve ailelerine hitap ettiği törende Polis Akademisi Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) Müdürü Prof. Dr. Orçun İmga ile Kırşehir POMEM Müdürü Ortaç Şekeroğlu da birer konuşma yaptılar.

 

 

Dönem Birincisi Vurkan Alkiş’in yaş kütüğüne plaket çakması ile devam eden törende dereceye giren öğrencilere Sayın Vali Buhara , Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve Kırşehir CHP Milletvekili tarafından diploma ve hediyeleri verildi.Tören, polis adaylarının yemin etmeleri ile sona erdi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: polis meslek yükselokulu,kırşehir
Yorumlar
Haber Yazılımı