Haber Detayı
16 Temmuz 2020 - Perşembe 17:27 ABONE OL Google News
 
Petlas Türkiye'nin En Büyük 95. Sanayi Kuruluşu
Kırşehir'in en önemli sanayi yatırımı olan PETLAS Türkiye'nin en büyük 95. sanayi kuruluşu oldu.
EKONOMİ Haberi
Petlas Türkiye'nin En Büyük 95. Sanayi Kuruluşu

İstanbul Sanayi Odasının 2019 yılına ait verilere dayandırarak açıkladığı “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” sıralamasında Petlas 6 basamak yükselerek 95. sırada yer aldı.Petlas'ın 2019 yılı üretimden net satışları 2.172.402.158 TL düzeyinde gerçekleşti. Marka, bir önceki yıl listede 98. sırada yer almıştı.

 

 

Markanın bu başarısında, sektöründe lider olduğu Ar-Ge alanının yanı sıra, kapasite ve marka yatırımlarıyla, artış gösteren ihracatının da etkili olduğunu söyleyen Petlas Genel Müdürü Yahya Ertem, “Yapılan yatırımlar doğrultusunda sağlanan kapasite artışı ve bu artışın değere dönüşmesini hızlandıran marka yatırımları, Petlas'ın büyüme ivmesini güçlendiriyor. Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli Ar-Ge lideriyiz. Yerli Ar-Ge gücümüzle geliştirdiğimiz yüksek kaliteli ürünlerle, premium binek araçları dahil birçok yeni segmentte başarılı oluyoruz. Kendi geliştirdiğimiz teknolojilerimizle, binek araçlardan kamyon ve otobüslere, traktörlerden askeri birlik ve güvenlik güçlerinin kullandığı araçlara, iş makinelerinden İHA'lara, ülkemizi geleceğe taşıyan lastikleri üretiyoruz ve bu lastikleri bir Türk markası olarak dünya pazarlarına da sunuyoruz” dedi.

 

Petlas'ın 2019 yılı üretimden net satışları, bir önceki yıla oranla yüzde 18 büyüme kaydederken, 2015 yılından bu yana kaydedilen büyüme yüzde 147 düzeyinde oldu.

 

 

 

 
Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Petlas, Türkiye'nin, En, Büyük, 95., Sanayi, Kuruluşu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı