Haber Detayı
14 Mayıs 2020 - Perşembe 11:00 ABONE OL Google News
 
Şehirlerarası otobüs Biletlerine Tavan Fiyat Getirildi
Koronavirüs salgınından sonra astronomik fiyatlara ulaşan otobüs bilet fiyatları ile ilgili tavan fiyat uygulamasına gidildi.
EKONOMİ Haberi
Şehirlerarası otobüs Biletlerine Tavan Fiyat Getirildi

Buna göre 100 kilometre başına bilet ücreti olarak 100 TL alınabilecek. 2001 kilometre ve üstü için tavan ücret 500 TL olacak. Yani uzun mesafede en pahalı otobüs bileti 500 TL olacak. Salgın öncesi yurt içi bilet fiyatları 1000 TL'ye kadar çıksa da yeni tarife de hiç ucuz gözükmüyor. Tavan fiyatı uygulaması 31 Temmuz tarihine kadar geçerli olacak.

RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

Ulaştırma Bakanlığı tarafından karayolu yolcu taşımacılığı bilet fiyatlarının yeniden belirlendiği tebliğ Resmi Gazete'de yayımlandı.Ulaştırma Bakanlığı, yolcu otobüsü bileti tavan fiyatlarını belirledi. Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğ, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen COVID-19 salgını nedeniyle uygulanan tedbirler sonucunda karayoluyla yurtiçi yolcu taşımacılığı yapan firmaların üstlenmek zorunda kaldıkları ilave maliyetler dikkate alınarak, karayoluyla yurtiçi yolcu taşımacılığı alanında 31 Temmuz 2020'ye kadar uygulanacak.

Buna göre, 100 kilometre mesafede alınacak taban yolcu otobüsü bilet ücreti 100 kilometre mesafede 100 TL olurken 2001 kilometre ve üzeri mesafelerde alınacak tavan ücret 500 TL olarak belirlendi.

İŞTE O TARİFE

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, ankara, otobüs tavan fiyatları
Yorumlar
Haber Yazılımı