Haber Detayı
07 Ekim 2020 - Çarşamba 20:23 ABONE OL Google News
 
Onlar Kırşehir'in Şoför Nebahat Ablaları
Kırşehir'in tek otobüs şoförü olarak görev yapan Fatma Yeşilay'ın ardından 1 çocuk annesi Fatma Işık'da Belediye otobüsü şoförlüğüne başladı.
YAŞAM Haberi
Onlar Kırşehir'in Şoför Nebahat Ablaları

3 yıl önce vefat eden eşinden kalan borçla otobüs şoförlüğüne başlayan  3 çocuk annesi Fatma Yeşilay hem eşinden kalan borçları ödedi hem 3 çocuğuna bakıyor hemde kredi çekerek çocukları için ev aldı.

 

 

Fatma Yeşilay gibi adaşı Fatma Işık da Kırşehir'de 25 yıldır taksi ve minibüs şoförlüğü yapıyordu.belediyenin toplu taşıma otobüslerine şoför alımı yaptığını duyunca başvuruda bulundu. Başvurusu kabul edilen Işık, 5 ay önce belediye otobüsü kullanmaya başladı. Kentin 2 kadın otobüs şoföründen biri olan Işık, görenlerin de dikkatini çekiyor. Her gün yüzlerce kişiyi taşıyan Işık, ev ekonomisine de katkı sağlıyor.

 

 

 

 

''ÖĞRETMENLİKTEN SONRA ŞOFÖRLÜK''

Evli ve 1 çocuk annesi Işık, şoförlüğü çok sevdiğini belirterek, "Yaklaşık 5 ay önce otobüs şoförlüğüne başladım. Onun dışında 25 yıldır şoförüm. Taksi ve minibüs tarzı araçlar kullandım. Şoförlüğü çok seviyorum. 'Kadının yapabileceği en güzel meslek öğretmenlik' derler. Bana göre öğretmenlikten sonra en güzel meslek şoförlük gelir. Bu işi yaptığım için memnunum. Eşim de en büyük destekçim" dedi.

 

 

Kendisini görenlerin şaşırdığını söyleyen Fatma Işık, "Vatandaşlar ilk başlarda şaşırdılar. Daha sonra çok mutlu oluyorlar. Şehirde kadın şoför olması büyük bir gurur. Herkes çok mutlu oluyor. Özellikle genç kızlarımız seviniyorlar" diye konuştu. 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, fatma yeşilay, fatma ışık
Yorumlar
Haber Yazılımı