Haber Detayı
22 Haziran 2020 - Pazartesi 22:28 ABONE OL Google News
 
O Uygulama Kırşehir'de de Başlıyor
Kırşehir Belediyesi ''Askıda Fatura'' çok yakında Kırşehir'de de başlayacağını duyurdu.
EKONOMİ Haberi
O Uygulama Kırşehir'de de Başlıyor

1 Mart 2020 sonrası salgın nedeniyle işini kaybeden veya iş yerini kapatmak zorunda vatandaşlar için ilk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan uygulama daha sonra sırasıyla Ankara, İzmir ve Aydın'da da uygulanmaya başlamıştı.Uygulama ile birlikte on binlerce mağdur vatandaşın 10 milyonlarca liralık faturaları ödenmiş ve başarıya ulaşılmıştı.

 

KIRŞEHİR'DE DE BAŞLIYOR

 

''Askıda Fatura'' uygulaması için çalışmalarını hızlandıran Kırşehir Belediyesi, resmi web sitesinden uygulamanın yakında başlatılacağını duyurdu.''Gönülden gönüle bir yol vardır'' görülmez sloganıyla duyurulan uygulama ile ilgili detayların ise önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

 

İŞTE O DUYURU

 

 

ASKIDA FATURA” UYGULAMASI NEDİR?

 

İBB’nin yaşama geçirdiği “askıda fatura” uygulaması, bu zor günlerde ihtiyaç sahibi aileler ile hayırseverleri buluşturmayı hedefliyor.

https://askidafatura.ibb.gov.tr adresinden erişilebilen sisteme, İBB tarafından onaylanmış ihtiyaç sahibi aileler, ödeme güçlüğü çektikleri faturalarını bırakıyor.

Yine aynı adresten erişebilen herkes de bu sisteme bırakılmış faturalardan istediklerini ödeyerek dayanışmaya katkı veriyor.

Böylece veren elin alan eli görmediği bir dayanışma geliştiriliyor ve ihtiyaç sahibi aileleler bir ölçüde rahatlatılmış oluyor.

Kaynak: Editör: Ömer Duran ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, kırşehir haber, askıda fatura, kırşehir belediyesi
Yorumlar
Haber Yazılımı