Haber Detayı
17 Aralık 2021 - Cuma 23:02 ABONE OL Google News
 
Nureddin Nebati Açıklama Yaptı Kırşehir Gündem Oldu
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yaptığı konuşmada yeni belirlenen asgari ücretle Avrupa’daki asgari ücretleri ve kira fiyatlarını kıyaslayarak "Amsterdam’da bin 701 Euro ücret varken kira ücreti 2 bin 622 Euro iken Türkiye’de ise asgari ücret 4 bin 250 lira, kira ise şehir merkezinde 1261 lira" dedi.
TEKNOLOJİ Haberi
Nureddin Nebati Açıklama Yaptı Kırşehir Gündem Oldu

Bakan Nureddin Nebati TBMM’de yaptığı konuşmada 4 bin 250 TL olarak açıklanan asgari ücret ile Avrupa’daki ücretleri ve kira fiyatlarını karşılaştırdı. Nebati yaptığı konuşmada, Türkiye'de şehir merkezindeki evlerin kirasının bin 261 lira olduğunu söylemesi üzerine sosyal medyada Nureddin Nebati'ye büyük tepki gösterildi.

 

''KİRA ŞEHİR MERKEZİNDE 1261 TL''

Hazine ve Maliye Bakanı’nı Nebati tartışma yaratan açıklamasında şunları söyledi:

“Amsterdam’da bin 701 Euro asgari ücret varken kira ücreti 2 bin 622 Euro. Berlin’de asgari ücret bin 585 Euro iken şehir merkezindeki bir kira bin 969 Euro, Türkiye’de ise asgari ücret 4 bin 250 lira, kira ise şehir merkezinde 1261 lira.”

 

KIRŞEHİR GÜNDEM OLDU AMA...

Büyükşehirlerde yaşayan birçok sosyal medya kullanıcısı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin '' kira şehir merkezinde 1261 TL'' ifadesini ti'ye alarak , ''Kırşehir demek istemiş olmasın'' şeklinde paylaşımlarda bulundular.Bazı sosyal medya kullanıcıları ise Kırşehir'deki ev kira bedellerini paylaşarak, ev kiralarının Kırşehir'de de ucuz olmadığını ifade ettiler.

 

İŞTE O PAYLAŞIMLARDAN BAZILARI

 

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: nureddin nebati,kırşehir,kira
Yorumlar
Haber Yazılımı