Haber Detayı
29 Ocak 2021 - Cuma 18:17 ABONE OL Google News
 
Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı İstifa Etti
Bir süredir Nevşehir Belediye Başkanlığı görevinden ayrılacağı iddiaları konuşulan AKP'li Rasim Arı, kararını açıkladı.
SİYASET Haberi
Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı İstifa Etti

Gün içinde sosyal medya hesabından , '' Kardeşlerim dostlarım hemşehrilerim, Saat 16 da gerekli açıklamayı yapacağım Gönlünüz rahat cumanız mübarek olsun'' paylaşımında bulunan Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı daha sonra  , ''Hakkınızı helal edin Gurban olduğum NevŞehir'' paylaşımında bulunarak kameralar karşısına geçti ve şu ifadeleri kullandı:

"Seçim sürecinde '45 yaşındayım ve 45 yaşında bir kardeşinizi bu şehre feda edeceğim' diyordum. Gerçekten de feda oldum. Bu 21 aylık süre içerisinde, 18 aydır yumuşak yatakta vallahi billahi yatmadım. Sürekli bu şekilde yatan biri sağlıklı kalamaz. Tamamen sağlık nedenleri ve sorunları nedeniyle, 21 aydır onur ve şerefle, başı dik bir şekilde hizmet ettiğim Nevşehir Belediye Başkanlığından istifa ediyorum.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın emrinde ve izindeyim. Kimsenin buradan fitne fesat çıkarmasına izin vermeyeceğim. Bu sağlık sorunlarıyla ilgili acaba toparlayabilir miyim derken, belediye başkanı arayanları da Allah'a havale ediyorum. Bu kardeşiniz, eğer tek kuruş boğazından aşağıya inmişse Rabbim benim boğazıma durdursun ve bugün canımı alsın.

Biz görevimizi en iyi şekilde yaptık. Başımız dik, alnımız açıktır. Ancak daha önce bahsetmiş olduğum gibi; siyasette, ticarette, bürokraside ayrılanların arkasından çok şey söylenir. O yüzden bu belediye başkanı arayan arkadaşlardan istirhamım bu sağlık sorunlarını başka bir mecraya çekip benimle ilgili algı yapmasınlar. Yani toplumdaki sevgimize, bu şehrin bize olan muhabbetine leke getirecek, kendileri veya yakınları aracılığıyla itibar suikastına kalkışırlarsa onları halka ve Hakk’a havale ediyorum."

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: nevşehir, rasim arı, ak parti,akp
Yorumlar
Haber Yazılımı