Haber Detayı
03 Şubat 2022 - Perşembe 10:25 ABONE OL Google News
 
Neşet Ertaş ve Aşık Veysel Kırşehir'de Buluşuyor
Kırşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kırşehir Ustalar Müzik Topluluğu ve Kırşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Konseri 5 Şubat 2022 Cumartesi günü saat 19:00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
SANAT Haberi
Neşet Ertaş ve Aşık Veysel Kırşehir'de Buluşuyor

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir'in UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na müzik alanına dahil olmasıyla birlikte Kırşehir Belediyesi olarak üzerlerine düşen sorumluluk bilinciyle bu alanda da organizasyonlara devam ettiklerini dile getirerek şunları ifade etti:

“Tarih ve kültür şehri Şirin Kırşehir’imizin Anadolu’nun ortasında tüm ülkeye ve dünyaya kültür-sanat alanında da sesini duyuruyor olması hepimiz için bir gurur kaynağıdır. Biz, göreve geldiğimizden beri Kırşehir’in hem ekonomik hem de sosyal-kültürel alanda gelişimi noktasında paydaşlarımızla da istişarelerde bulunarak dayanışma halinde bir dizi program ve etkinlikleri hayata geçirmeye devam ediyoruz.

Neşet Ertaş ve Âşık Veysel gibi iki büyük ozanımızı bu kapsamda değerlendirerek Kültürler Buluşuyor temalı konserimiz de 5 Şubat Cuma günü saat 19:00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Tüm Kırşehirli hemşehrilerimizi ücretsiz olarak gerçekletirilen Kültür ve Turizm Bakanlığı Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kırşehir Ustalar Müzik Topluluğu ve Kırşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Konserine bekliyorum.''

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Neşet, Ertaş, ve, Aşık, Veysel, Kırşehir'de, Buluşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı