Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 13:58 ABONE OL Google News
 
Neden Önce Kırşehir Değil de Adana ?
DİĞER Haberi
Neden Önce Kırşehir Değil de Adana ?

Almanya'nın Düsseldorf kentinde ''City Clinic'' şehir hastanesinin sahipleri ve Kırşehirli olan Çetin Ay ve oğlu Taner Ay Türkiye'de yerli otomobil üretme kararı aldı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Taner Ay “Son zamanlarda Türkiye’de yerli ve milli otomobilin temelleri atıldı. Aynı şekilde bizimde tüm projemiz hazır. Biz şirket olarak tamamen yerli ve milli elektrikli araç üreteceğiz.” açıklamasında bulundu.

NEDEN ÖNCE KIRŞEHİR DEĞİL DE ADANA ?

Üretimini yapacakları elektrikli otomobilin tüm projelerinin hazır olduğunu belirten Taner Ay ilk etapta Adana'ya fabrika kuracaklarını daha sonra ise memleketleri Kırşehir'de fabrika kuracaklarını açıkladı. Baba oğul aynı zamanda Kırşehir Belediyespor'a da talip olduklarını belirtti. Ancak akıllara ; konum itibariyle ve transit geçiş hattı üzerinde olması ile birlikte dev bir lastik fabrikasına sahip Kırşehir'e neden öncelik verilmediği sorusu geldi.Ayrıca Kırşehir'in yatırıma bu kadar ihtiyacı olduğu günlerde Kırşehirli iki başarılı iş adamının memleketlerine yatırım yapmaları daha doğru olmaz mı ?

Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Neden, Önce, Kırşehir, Değil, de, Adana, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı