Haber Detayı
14 Mayıs 2016 - Cumartesi 18:41 ABONE OL Google News
 
MUHSİN YAZICIOĞLU DAVASI İÇİN YOLLARA DÜŞTÜ
- Haberi
MUHSİN YAZICIOĞLU DAVASI İÇİN YOLLARA DÜŞTÜ

Muhsin Yazıcıoğlu davası için yollara düşen Mudanya BBP Merkez İlçe Başkanı Mahmut Kemal Dilbirliği, adalet için yürüdüğünü söyledi.

10 günlük yürüyüşün ardından Mudanya’dan Kırşehir’e gelen Dilbirliği, Kırşehir Alperen Ocakları Ercan Zengin ve BBP Teşkilatı tarafından karşılandı. Hayatını merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun yaşadığı kaza sürecinin aydınlatılması davasına adadığını ifade eden Dilbirliği, “Kaza ve yaşanılan süreç, örtbas edilmeye çalışılıyor. Mülkün temeli olan adalet, mutlaka tecelli etmeli” dedi. Temiz devlet arayışı için yollarda olduğunu anlatan Dilbirliği, “Zaman zaman bir istismar davası olarak kullanılan Muhsin Yazıcıoğlu davası, şeffaf ve adil bir devlet anlayışı ile istismar malzemesi olmaktan kurtulacaktır” diye konuştu.

Yürüyüşü sadece Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasına adamadığını belirten Dilbirliği, “Yazıcıoğlu’nun davasının üzerinden yedi yıl geçmesine rağmen kirli eller hala bu davaların üzerinde kirli ellerin bu davaların üzerinden kalkması için, Mudanya’dan çıktım ve kazanın meydana geldiği Keş Dağına kadar gideceğim. Bu yürüyüş sadece Muhsin Yazıcıoğlunu değil, Uğur Mumcu’yu, Adnan Kahveciyi, Eşref Bitlis Paşa’yı da Aselsan’da meydana gelen şüpheli ölümleri de ilgilendirir” ifadelerini kullandı. Geceleri yolculuk yapmayan Dilbirliği, 1 Haziran’da Keş Dağı’nda olmayı planladığını ve kazanın olduğu yere Türk bayrağını dikeceğini söyledi.
Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: MUHSİN, YAZICIOĞLU, DAVASI, İÇİN, YOLLARA, DÜŞTÜ,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı