Haber Detayı
21 Temmuz 2021 - Çarşamba 21:33 ABONE OL Google News
 
Mide Kanaması Geçiren Hasta İlgisizlikten Hayatını Kaybetti
Kırşehir'de yüksek mide ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran hastaya ağrı kesici ve lağman verildi.Daha sonra ağrıları artan hasta gecikmeli olarak ameliyata alındı ve ameliyatın ardından Ankara'ya 2. bir cerrahi müdahale için sevk edildi ancak kurtarılamadı.
SAĞLIK Haberi
Mide Kanaması Geçiren Hasta İlgisizlikten Hayatını Kaybetti

Olayı duyuran eski Vali Ahmet Altıparmak oldu.Aynı zamanda Altıparmak'ın kuzeni olan Ali İmran Kaplan (53) , şiddetli mide ağrısı şikayetiyle Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu.Serum verilen Kaplan'ın ağrıları geçmeyince ambulansla hastaneye kaldırıldı ve mide kanaması geçirdiği tespit edildi.Midesi delinen Kaplan'a cerrahi müdahale yapılmasına rağmen dışkının kana karışması nedeniyle 2. bir müdahale için Ankara'ya sevk edildi.Sevke rağmen Ankara'daki hastaneler acil müdahale edilmesi gereken hastayı kabul etmedi.Son olarak Ankara ve Kırşehir Valilerinin araya girmesiyle Ali İmran Kaplan Şehir Hastanesinde ameliyata alındı ancak damarları temizlenemeyen Kaplan hayatını kaybetti.

 

''SİSTEM ÖLDÜRDÜ''

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Eski Vali Ahmet Altıparmak , '' Ülsere bağlı mide kanamasından hasta kaybedilir mi? Bu ülkede edilir! Ağrıdan kıvranan hastaya önce ağrı kesici, sonra lağman verip gönderen ilgisizlik ve karşı taraf kabul etmiyor diye ölüme terkeden sistem, daha 51’ndeki bir Yiğidi öldürdü! Ankara ve Kırşehir Valilerimizin özel çabasına, Kırşehir İl Sağlık Müdürü ve Sağlık Daire Başkanının gayretlerine rağmen, muhatap hastanelerin kabul etmeden sevkin yapılamaması vahim hadiseyi yaşattı. Dilerim başka hastalarımız böyle üzücü bir olayı yaşamaz.'' ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Mide, Kanaması, Geçiren, Hasta, İlgisizlikten, Hayatını, Kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı