Haber Detayı
07 Nisan 2022 - Perşembe 22:15 ABONE OL Google News
 
MHP Önerdi AK Parti Reddetti
Kırşehir Belediyesi MHP’li meclis üyesi Yusuf Yağmur, Çiçekdağı İlçesi Kızılcalı Köyü’ne kilit parke yardımı yapılması için önergede bulundu.Ancak AK Partili meclis üyeleri ‘’İl Özel İdare’’ yapsın diyerek onay vermediler.Köy konağının bahçe düzenlemesi için talep edilen 200 metrekarelik kilit parke CHP,MHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin onayıyla Kızılcalı Köyü’ne tahsis edilecek.
GÜNDEM Haberi
MHP Önerdi AK Parti Reddetti

Kırşehir Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu başkanlığında Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.Toplantının gündem maddelerinden birisi de Kızılcalı Köyü muhtarı Halil Zengin’in Kırşehir Belediyesi’nden talep ettiği kilit parke oldu.Alınan bilgiye göre köye yapılan köy konağının bahçe düzenleme işi için İl Özel İdaresinden kilit parke talep edildi ancak ödenek olmadığı için kilit parke temin edilemedi.Köy muhtarı Halil Zengin, kilit parke alabilmek için dilekçe ile Kırşehir Belediyesi’ne başvurdu.MHP’li meclis üyesi Yusuf Yağmur ise söz konusu dilekçeyi meclise öneri olarak sundu ve kilit parke yardımı yapılması talebinde bulundu.

 

''GİTSİNLER İL ÖZEL İDAREDEN ALSINLAR''

CHP grubu adına konuşan meclis üyesi Alaattin Agah, 150 metrekarelik kilit parke yapılabileceğini belirtti.AK Partili meclis üyeleri ise belediyenin Kızıcalı Köyü’ne kilit parke yardımı yapmasına karşı çıktılar.AK Partili meclis üyesi Mustafa Çakır, ‘’Başkanım köye yardım yapılsın ama bunu belediye değil İl Özel İdare yapsın.Kırşehir’de MEDAŞ’ın açtığı yerler dururken , vatandaşlar toz toprak içindeyken biz oraya yapmazken gideceğiz de Çiçekdağı’nın filanca köyüne yardım edeceğiz.Gitsinler il özel idareden alsınlar’’ dedi.Bir diğer AK Partili meclis üyesi Demet Karakoç Akar ise ‘’ Bunun için il özel idaresi ödenek ayırmış.Muhtarımız gidecek oraya başvuracak.O prosedürü yapacak’’ ifadelerini kullandı.MHP’li meclis üyesi Yusuf Yağmur ise bahsedilen prosedürü bildiklerini ifade ederken CHP’li meclis üyesi Alaattin Agah ‘’ İl Özel veremediği için talep etmişler’’ şeklinde konuştu.

 

İŞTE SÖZ KONUSU ÖNERGEYE İLİŞKİN TARAFLAR ARASINDA GEÇEN DİYALOGLAR :

 

MHP’li meclis üyesi Yusuf Yağmur : İl Özel İdarede ödenek yokmuş.

 

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu : Evet konuyla ilgili fikri olan ?

 

MHP’li meclis üyesi Kurtuluş Akçakaya : Başkanım Alaattin bey 150 metrekare dedi bunu 200 metrekareye tamamlarsak…

 

MHP’li meclis üyesi Yusuf Yağmur : Başkanım sizden talebimiz bize yardımcı olmanız.

 

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu : 1 tır kaç metrekare alıyor ?

 

Fen İşleri Müdürü Halil Koyuncu : 1 Kamyon 150 metrekare alıyor Başkanım, 1 tır da 200 metrekare alıyor.

 

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu : 1 Tır olsun.

 

AK Partili Meclis Üyesi Demet Karakoç Akar’ın itirazları üzerine MHP’li meclis üyesi Yusuf Yağmur : Daha önce bu yardımlar yapıldı Demet Hanım , sizin avukatlığınız senelik değişiyorsa bilmiyorum.

 

AK Partili Meclis Üyesi Demet Karakoç Akar : Ne değişecek? Ben o zaman da hayır verdim.

 

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu : Akpınar’da bir okula vermiştik değil mi ? Cemele’ye okula da yapmıştık.Yani okullara yardımcı oluyoruz.Ama tartışalım.

 

AK Partili Meclis Üyesi Demet Karakoç Akar : Suç duyurusunda bulunulup bunun soruşturma geçirme ihtimali var.

 

(Uğultular…)

 

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu : Demet Hanım kamu zararı olur diyor ama olmaz herhalde değil mi ? Bir de il sınırları içerisinde olduğu için bir sıkıntı olmaz herhalde.

 

CHP’li meclis üyesi Bayram Kaya : Bosna Hersek’e cami yaptırırken  soruşturma geçirilmiyor mu ?

 

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu : Tatvan’a da kültür merkezi yapılırken diyorsun yani ?

 

AK Partili Meclis Üyesi Mustafa Çakır : Hacıbektaş Belediyesi’ne sıfır otobüs verdik.

 

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu : Otobüs geçici görevle verildi ama Tatvan’a bir kültür merkezi yapıldı.Eski meclis üyelerimiz bilir.

 

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu daha sonra söz konusu önergeyi oylamaya sundu.CHP, MHP ve İYİ Parti grubu 21 oyla önergeye onay verirken AK Parti grubu ise 10 oy ile ret kararı verdi.

 

MHP'li Meclis Üyesi Yusuf Yağmur ise alınan kararın ardından, ''Başkanım teşekkür ederiz.CHP grubu kendine yakışanı yaptı'' ifadelerini kullandı.

HABERİN VİDEOSU :

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Ömer Duran ABONE OL Google News
Etiketler: MHP, Önerdi, AK, Parti, Reddetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı