Haber Detayı
19 Nisan 2022 - Salı 20:58 ABONE OL Google News
 
Metin İlhan Kırşehir'deki Doktor Açığını Meclis Gündemine Taşıdı
CHP Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir'in en büyük sorunlarından birisi olan doktor açığı meselesini meclis gündemine taşıdı.
SAĞLIK Haberi
Metin İlhan Kırşehir'deki Doktor Açığını Meclis Gündemine Taşıdı

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir'de ciddi bir kriz halini alan doktor açığına ilişkin TBMM Genel Kurulu'nda bir dizi konuşma yaptı ve iktidara seslenerek sert eleştirilerde bulundu. İlhan konuşmasında ilk olarak şunlara yer verdi: "Devlet herkesin hayatını beden ve ruh sağlığı içinde sürdürmesini sağlamakla yükümlüdür ve bu, devletin Anayasa'daki asli vazifelerindendir. Zira, devlet; Türk devlet geleneğinde de süregelen bin yıllar içinde bu durum "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın." ifadesiyle somutlaştırılmıştır."
 
 ''KIRŞEHİR'DEKİ DOKTOR AÇIĞI TELAFİ EDİLEMEYECEK BOYUTLARDA''

İlhan, ciddi ve büyük bir sorun olan Kırşehir'deki doktor açığı konusunun üstüne gidilmesi ve önemsenmesi gerektiğine vurgu yaparak vatandaşların mağduriyetlerinin ivedilikle giderilmesi hususunun altını çizdi ve şu sözlerle eleştirilerini sürdürdü: "Bakınız, buradan defalarca söylememize rağmen hâlâ Kırşehir tek hastane ve çok büyük bir doktor açığıyla sağlık sorunlarını çözmeye çalışmaktadır. Başta doktorlarımız olmak üzere sağlık çalışanlarımızın pandemi boyunca olan fedakârlıklarını ve gayretlerini takdir ediyoruz. Ancak Kırşehir'de telafi edilemeyecek düzeyde çok büyük doktor açığı bulunmaktadır."
 
TÜM EKSİK BRANŞLARDAKİ DOKTOR AÇIĞI BİR AN ÖNCE KAPATILMALI

CHP Milletvekili İlhan, Kırşehir'de çok sayıda branşta doktor açığının yer aldığına dikkat çekerek şu sözlerle konuşmasını noktaladı: "Buradan Hükûmet yetkililerine tekrar sesleniyorum: Bir an önce göğüs cerrahı, plastik cerrah, çocuk cerrahı, kadın doğum, kardiyoloji, nefroloji, endokrinoloji ve diğer alanlardaki doktor açığı kapatılmalı çünkü süregelen ekonomik krizler altında ezilen vatandaşlarımız başka illere tedavi olmaya gitmek zorunda kalmasınlar."

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: metin ilhan,doktor açığı
Yorumlar
Haber Yazılımı