Haber Detayı
05 Temmuz 2019 - Cuma 21:26 ABONE OL Google News
 
Metin İlhan'dan KYK Borcu ve Çiftçi Geri Ödemelerinin Gecikmesine Tepki
DİĞER Haberi
Metin İlhan'dan KYK Borcu ve Çiftçi Geri Ödemelerinin Gecikmesine Tepki

Kırşehir Milletvekili Metin İlhan , KYK Borcu ödemelerinin kolaylaştırılması ve Kırşehir'de zarar gören çiftçilere yapılacak ödemelerin gecikmesi ile ilgili açıklamada bulundu.

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada İlhan , ''Gençlerimizin KYK'ya olan kredi borçlarının kolaylaştırılması için verdiğimiz araştırma önergesi AKP'li ve MHP'li milletvekillerinin oylarıyla red edildi.'' ifadelerine yer verdi.''

ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK

Geçtiğimiz haftalarda Kırşehir'de meydana gelen dolu ve sağanak yağış ile birlikte çok sayıda ekili alan zarar görmüştü.Sigorta yaptıran çiftçilerin zararının karşılanacağı açıklandı.Kırşehir Milletvekili Metin İlhan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin cevaplaması için bir soru önergesi verdi.Soru Önergesinde İlhan , ''Geçtiğimiz Günlerde, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Sözlü Olarak Dile Getirdiğim, 809 Dönüm Arazinin Aşırı Dolu Yağışından Dolayı Zarar Görmesi İle İlgili Şimdi de Yazılı Olarak, Tarım Bakanı Pakdemirli'ye Sorduk. Yine Soruyorum Aylarca Emek Sarf Edip Bütün Umudunu Hasada Bağlayan Çiftçilerimizin Zararları karşılanacak mı ? Karşılanacaksa ne zaman karşılanacak. Karşılanacağına Dair Bakanlıktan ya da Bakan Pakdemirli'den En Kısa Sürede Açıklama Bekliyoruz. '' açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Metin, İlhan'dan, KYK, Borcu, ve, Çiftçi, Geri, Ödemelerinin, Gecikmesine, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı