Haber Detayı
17 Haziran 2022 - Cuma 17:31 ABONE OL Google News
 
Margarinin Fiyatını Duydu : Tüfekle Dehşet Saçtı
Yozgat'ta ŞOK markette margarinin 10 lira olduğunu duyan bir vatandaş tüfekle dehşet saçtı.
ASAYİŞ Haberi
Margarinin Fiyatını Duydu : Tüfekle Dehşet Saçtı

Yozgat’ın Bağazlıyan ilçesinde markette margarin almak için giden bir vatandaş, margarinin fiyatını öğrenince tüfekle ateş açtı. Olayda bazı market çalışanları yaralanırken, markette çalışan bir kişi “İşçiyiz, zamları biz yapmıyoruz. Bizim ne suçumuz var? Bu hükümetin günahını bizden kesmesinler.” diyerek isyan etti.

 

‘MARGARİNİN 10 TL OLDUĞUNU DUYUNCA ÇILDIRMIŞ’

Yaşananları Veryansın TV’ye anlatan görgü tanığı şöyle konuştu:

Ben sokakta yürürken, vatandaşın bir tanesi tüfekle havaya ateş etmeye başladı. Aramızda 100 metre falan vardı, 3-4 el ateş etti. ŞOK marketten çıktı BİM’e girdi. Orada da içeride ateş etti. Biz olayı kasiyerlere sorduk. Vatandaş, markette margarini almış kasaya gelmiş, margarinin 10 lira olduğunu duyunca çıldırmış. Tüfeği almış, ŞOK’ta 3-4 kere, BİM’de bir yere ateş etmiş. Bir tanesinin tavanı beton olduğu için delinmemiş, diğerinin tavanı alçı olduğu için delinmiş.”

 

‘BU HÜKÜMETİN GÜNAHINI BİZDEN KESMESİNLER’

Çalışanlardan bazılarının yaralandığını söyleyen bir market çalışanı ise yaşadıkları dehşeti şu şekilde dile getirdi: “Hayat pahalılığı diye garibana bu yapılmaz. İşçiyiz, zamları biz yapmıyoruz. Bizim ne suçumuz var? Bu hükümetin günahını bizden kesmesinler.”

 

MARGARİNE YÜZDE 114 ZAM GELDİ

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, temel gıda ürünleri ve içeceklerde bu yıl ciddi fiyat artışı yaşandı. En temel gıda ürünlerinin fiyatları yüzde 50 ile yüzde 115 arttığı görülüyor. Zirvede yüzde 115 ile patates ve yüzde 114 ile margarin var. Patlıcan fiyatı ise son 1 senede yüzde 97 zamlandı. Tavuk eti ve buğday unu fiyatındaki artış yüzde 86 oldu. Kahve de yüzde 84 zamlandı.

Diğer bazı ürünlerdeki yüzdelik artış oranı ise şöyle: Ayçiçek yağı 76, yoğurt 74, süt 72, nohut 66, makarna 60, dana eti 56, ekmek 54, yumurta 47.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: margarin,şok market,yozgat
Yorumlar
Haber Yazılımı