Haber Detayı
10 Kasım 2020 - Salı 22:26 ABONE OL Google News
 
Koronavirüs Kısıtlamaları Geri Dönüyor
Koronavirüs vakalarının tekrar yükselişe geçmesiyle birlikte daha önce alınan bir takım tedbirler de geri dönmeye başladı.
GÜNDEM Haberi
Koronavirüs Kısıtlamaları Geri Dönüyor

Artan koronavirüs vakaları sonrası yeni tedbir kararları ardı ardına geliyor. Başkent Ankara'nın ardından İstanbul'da da 65 yaş ve üstüne 10.00-16.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

İstanbul'da 65 yaş ve üstüne 10.00-16.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

İstanbul Valiliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

10:00­-16:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızdan, kamu görevinin niteliği mevcut durumun aciliyeti ve kamu hizmetinin sürekliliğinin sağlanmasında hizmetine ihtiyaç duyulacak başta doktorlar, sağlık çalışanları, eczacılar, seçimle iş başına gelmiş kamu görevlileri, sosyal hizmet kuruluşları görevlileri vb. olmak üzere kamu görevlileri,- İşletme sahibi, esnaf, tüccar, sanayici, çiftçi, serbest meslek sahipleri ile çalışanlardan durumlarını aktif sigortalılıklarını gösteren SGK hizmet belgesi, vergi kaydı, şirket yetki belgesi, oda veya birlik kimliğinden biriyle belgeleyenler ile meslek odaları başkanlarının muaf tutulmasına karar verildi.

 

 

İDARİ PARA CEZASI UYGULANACAK

 

Kararın uygulamasına 12.11.2020 Perşembe gününden itibaren başlanmasına, Kaymakamlarımız ve ilgili kurumlarımızca konu hakkında gerekli hassasiyet gösterilerek, kararın eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanmasına, tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195'inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, karar verilmiştir.

 

KISITLAMALAR GERİ DÖNÜYOR

Ankara'nın ardından İstanbul'da da 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte diğer illerde de Koronavirüs tedbirleri kapsamında kısıtlmaların tekrar geri gelmesi bekleniyor.

Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: koronavirüs
Yorumlar
Haber Yazılımı