Haber Detayı
02 Eylül 2020 - Çarşamba 21:03 ABONE OL Google News
 
Korona Değil Bizi Bu Cehalet Öldürecek
Koronavirüs tedbirleri kapsamında düğünler yasaklanınca Kayserililer düğünlerini kısıtlamaların daha az olduğu Nevşehir'de yapmaya başladı.
- Haberi
Korona Değil Bizi Bu Cehalet Öldürecek

Türkiye'de vaka sayısı artışı bakımından ilk üçte olan Kayseri'de koronavirüs tedbirleri kapsamında düğünler yasaklandı.Bunun üzerine Kayserili düğün sahipleri düğünlerini kısıtlamaların daha esnek olduğu Nevşehir'e taşıyarak burada yapmaya başladı.Yaşanan bu durum , ''bizi koronavirüs değil , cehalet öldürecek'' sözünü hatırlattı.

 

 

TAŞIMALI DÜĞÜN YAPIYORLAR

 

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın , '' "Kayseri'de maalesef bazı düğün sahipleri düğün yapmak için Nevşehir'e gidiyor. Taşımalı düğün yapıyorlar. Bununla ilgili ihbarlar geldi. Bu konuyu çevre illerin valileriyle görüştük. Onlar da bu konuda çalışmalarını sürdürüyor. Bu konuda düğün yapanlar kul hakkına giriyor. İnsanları tehlikeye atıyor" dedi.

 

 

NEVŞEHİR ALMAMA KARARI ALDI

 

Yaşanan durum üzerine Nevşehir Valiliği harekete geçti.Düğün salonu sahipleriyle bir araya gelen Sezer Becel , düğün salonu yöneticilerine tedbirler konusunda işbirliği tavsiyesinde bulunarak düğün yasağının olduğu Kayseri ve düğün kısıtlamalarının bulunduğu Niğde'den gelecek olan düğün sahiplerine salon verilmemesi konusunda anlaştı.

Kaynak: Editör: Ömer Duran ABONE OL Google News
Etiketler: kayseri, nevşehir, niğde, düğün, koronavirüs
Yorumlar
Haber Yazılımı