Haber Detayı
28 Mart 2018 - Çarşamba 09:45 ABONE OL Google News
 
Kişisel menfaatlerinizi ne zaman Kırşehir'in menfaatlerinin gerisinde bırakacaksınız ?
DİĞER Haberi
Kişisel menfaatlerinizi ne zaman Kırşehir'in menfaatlerinin gerisinde bırakacaksınız ?

  Yapılacak olan bir projenin veya yatırımın yeri ve zamanını kendi çıkarlarınız doğrultusunda belirlemekten ne zaman vazgeçeceksiniz ? Yurt içinden veya yurt dışından gelen yatırımcıyı, '' acaba buradan ben de bir şeyler koparır mıyım? '' diyerek kaçırmaya ne hakkınız var ? 2019 seçimlerine 1 yıl kala son seçimler öncesi verilen vaatlere bir bakın ! Kaçı gerçekleşmiş ? Ve yine vaatler vereceksiniz ! ''Geldi , geliyor , gelecek'' diyerek bu şehrin kaderiyle oynayamazsınız. Kırşehir tanıtım standı ödülü aldı diyerek turizm fuarından güle oynaya gelirken acaba düşündünüz mü ; tarih, kültür ve termal şehri Kırşehir'e neden turist gelmiyor ?  Hem de Kapadokya'nın dibinde iken ! 1954'te Kırşehir'e tarihinin en büyük darbesi vurulurken o darbeyi telafi etmek bertaraf etmek yerine ''Kırşehir de hak etti kardeşim , Osman Bölükbaşı da rahat dursaydı'' demek yerine, '' bir şehir oy verdi diye böyle bir ayıba maruz bırakılır mıymış ?'' neden demiyorsun ? Siyaset bu kadar mı gözünüzü kör etti ?

***

Çevre Yolu 2018 yatırım programına alınmış sevinelim  sevinelim de yıl olmuş 2018 birçok ilçede bile çevre yolu var iken biz bu Kırşehir'e bir çevre yolunu bile bilmem kaç yıldır söz verdiğimiz halde neden getiremiyoruz deyip çıkıp özür dilediniz mi ? Yahu bu şehre ''Tramvay'' sözü verildi ''Tramvay'' ... Hele 'Hızlı Tren' konusuna bir girersek , altından kalkamayız kendisi hızlı gelişi yavaş olan ''Hızlı Trenin''  ! Ankara-Sivas arası da 2 saate düşüyor ama üstümüzden geçiyor. Zaten yatırımlar , projeler Kırşehir'i hep teğet geçiyor dikkat ederseniz ! Bir de yatırımların durumuna bakın ! Birilerinin tarlaları değerlensin diye koca şehrin Organize Sanayisini şehirler arası Kara yolu kenarını bırakıp da götürüp tarlaların ortasına yapan acaba başka bir il var mıdır ? Organize yapılacak yere Mandıra ruhsatı veren başka bir kurum var mıdır koca ülkede ? Yine aynı sebeple Kırşehir tarihinin en büyük yatırım alanı olan Ahi Evran Üniversitesi Kampüsünü herkesin görebileceği güzergaha yapmak dururken götürüp Bağbaşına yapmak nedir yahu ? ''Altı yapılmadan üstünü yapmak ihanettir. '' deyip  daha önce altını yapmadan üstünü yapıp onları da söküp tekrar yapmak ihanet değil midir ? Başbakan referandum öncesinde biz Kırşehir'e 5 Milyar Türk Lirası gönderdik dediğinde kimse miktarın büyüklüğü önce idrak edememişti. Miktar Kırşehir için gerçekten büyük ama Kırşehir'e katma değer sağlayacak ne yatırım var ne de proje ! Oturduğu makamı insanları dolandırmak için kullananlar var bir de ! Yazıklar olsun neler duyuyoruz.

***

Bu şehrin altı üstüne getirilirken... Esnafı, vatandaşı bin bir türlü rezaleti yaşarken ne muhalefet partisi temsilcisi ne gazetecisi  ne de STK'sı sesini çıkarır bu şehrin ! Onlara göre her şey güllük gülistanlıktır zaten ! Onlar da bu günaha ortak olur. Ey seçilmiş ve atanmışlar gelin Kırşehir'i hak ettiği yere getirelim çocuklarımıza evlatlarımızın kazanacağı , burada yurt tutacağı bir gelecek hazırlayalım. Kaybettiklerimiz gibi onları da kaybetmeyelim. Kişisel çıkarlarınızı bir kenara bırakarak Kırşehir'in makus talihini tersine çevirelim. Siyaseti , partizanlığı , mefaatlerimizi bir kenara bırakalım ! Nasıl 80 milyon bir gemiye binmiş gidiyorsak yaşadığımız yer de öyle ! Hepimiz burada yaşıyoruz, kazanıyoruz ve paylaşıyoruz. Kırşehir'e ihanet ederseniz çocuklarınıza , ülkenize ve tarihinize ihanet etmiş olursunuz. Esenlikler !        
Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Kişisel, menfaatlerinizi, ne, zaman, Kırşehir'in, menfaatlerinin, gerisinde, bırakacaksınız, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı