Haber Detayı
22 Temmuz 2022 - Cuma 13:56 ABONE OL Google News
 
Kırşehirli Yazarın 4. Romanı Komutan Akbay Çıktı
Kırşehirli yazar Aykut Baş'ın yeni romanı Odessa Yayınevi etiketiyle yayımlandı.
KÜLTÜR Haberi
Kırşehirli Yazarın 4. Romanı Komutan Akbay Çıktı

Büyük Selçuklu döneminde ordudan ayrılıp köyüne yerleşen eski bir komutanın ülkesi ile sevdikleri arasında kalarak, Bizans ordusu ile savaşmasını konu edinen roman kitap severlerin ilgisini bekliyor. 


Kitabın içeriğine yönelik arka kapak yazısı ise şu şekilde;
Kirman Meliki Kavurd, Sultan’a karşı isyan etti. Sultan Alparslan isyanı bastırmak için ordu topluyor. Bu karışıklıktan Bizans’ın bir medet umup topraklarımıza saldıracakları malûmatına ulaştık. Kont Justinyen, sadık köpeği Simon’u küçük bir ordu ile üzerimize gönderiyor. Eğer Altay’ı geçip şehre ulaşabilirse bu kez Kont Justinyen tüm ordusuyla üzerimize gelecektir. Akbay, benim iradem ordunun başına senin geçmendir. Isfahan’dan ayrılırken sen istemedikçe görev vermeyeceğime dair sana söz verdim. Bu yüzden şimdilik yalnızca fikrini alıyor sana soruyorum. Amma olurda devlet ihtiyaç duyarsa verdiğim sözden evvel devletin bekası gelir bilesin. Emir Baybars sana gerektiğinde emirlerini iletecektir. Bu geceyi burada geçir. Yarın köyüne döner, işlerinle meşgul olmaya devam edersin.


Kırşehir'li yazar Aykut Baş'ın 4. Romanı olan Komutan Akbay, geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu. Kitaba ait tüm satış noktalarına yazarın kişisel web sitesinden ulaşılabiliyor.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: aykut baş,komutan akbay
Yorumlar
Haber Yazılımı