Haber Detayı
13 Ocak 2022 - Perşembe 09:41 ABONE OL Google News
 
Kırşehirli Gurbetçilere Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti
Kırşehir Belediyesi Dış İlişkiler Birimi tarafından oluşturulan Yurtdışı Danışma Masası Birimi 2021 yılında 143 yurtdışı form,25 yazışma, 50 mektup okunması ve bilgilendirilmesi yapılarak ücretsiz hizmet verdi.
DÜNYA Haberi
Kırşehirli Gurbetçilere Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'nun talimatıyla Dış İlişkiler Müdürü Ceyhan Yıldız koordinatörlüğünde kurulan, yurtdışında yaşayan gurbetçilerin yurtiçi ve yurtdışı kurumları ile olan emeklilik vb. gibi işlemleri için ücretsiz danışmanlık hizmetinin verildiği Yurtdışı Danışma Masası Birimi çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

 

Yurtdışında yoğun bir nüfusa sahip olan Kırşehirli vatandaşların hem yurtdışındaki kurumlarla hem de yurtiçindeki kurumlarla olan resmi işlemlerinde ücretsiz danışmanlık hizmeti veren Yurtdışı Danışma Masası ile ilgili bilgi veren Başkan Ekicioğlu şu ifadelere yer verdi :

 

“Bilindiği gibi yurtdışında çok sayıda Kırşehirli hemşehrimiz yaşamakta. Hemşehrilerimizin ikamet ettikleri ülkedeki kurumlarda ya da Türkiye’deki kurumlarda emeklilik vs. gibi birtakım resmi işleri olmaktadır.  Biz de bu konularda yurtdışında yaşayan ya da ülkemize kesin dönüş yapmış olan hemşehrilerimize kurumlar arası resmi işlemlerinde yardımcı olabilmek amacıyla Dış İlişkiler Müdürlüğümüz bünyesinde kurmuş olduğumuz Yurtdışı Danışma Masası Birimi’ni faaliyete geçirdik.

 

Yurtdışında yaşadığı ülkelerde Kırşehir’i temsil eden, gurbette bin bir emekle kazandıkları ile memleketi Kırşehir’de yatırım yapan, dolayısıyla Kırşehir ekonomisine önemli bir katkı sunan kıymetli hemşehrilerimiz için böyle bir danışmanlık hizmeti vermekten dolayı çok mutluyuz.

 

2021 yılı içerisinde Dış İlişkiler Müdürümüz Ceyhan Yıldız’ın koordinatörlüğünde 143 yurtdışı form, 25 yazışma, 50 mektup okunması ve bilgilendirilmesi yapılarak hemşehrilerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti verilmiştir. Bu istatistik de göstermiştir ki yurtdışı yazışma ve bilgilendirme ihtiyacı bulunan hemşehrilerimize gerekli katkı Yurtdışı Danışma Masası tarafından yerine getirilmektedir. Amacımız bu konuda ihtiyacı olan tüm hemşehrilerimize ücretsiz olan bu hizmeti devam ettirmektir.

 

Yurtdışı kurumsal işlemler ile ilgili ücretsiz danışma hizmeti almak isteyen vatandaşlarımızı Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde faaliyet gösteren Yurtdışı Danışma Masası’na başvuruda bulunsunlar.” dedi.  

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir,gurbetçiler
Yorumlar
Haber Yazılımı