Haber Detayı
20 Şubat 2017 - Pazartesi 18:15 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Yeni Kapalı Cezaevinin Yeri Belli Oldu
DİĞER Haberi
Kırşehir Yeni Kapalı Cezaevinin Yeri Belli Oldu

Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Kırşehir'e yapılacak yeni Kapalı Cezaevi için yer tahsisinin tamamlandığını açıkladı.

Gündeme dair önemli gelişmelerle ilgili açıklama yapan Mikail Arslan, Kırşehir Adalet Sarayı'na 8,5 km uzaklıkta bulunan İkizağıl bölgesinde bulunan ve toplan 800 dönümlük arazide kurulacak olan Kırşehir Kapalı cezaevi için yer tahsis işleminin tamamlandığını bildirdi.Yer belirlenmesi konusunda Adalet Bakanlığı'ndan gelen uzman heyetin de olumlu görüş bildirdiğini belirten Arslan, yapılacak olan cezaevinde 1000 mahkum ve en az 500 görevlinin bulunacağını ve 2 mahkuma bir görevlinin düşeceğini açıkladı.

Çiçekdağı’na İl Özel İdaresi tarafından İlçe Şantiyesi açılıyor Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Kaman İlçesi'nden sonra Çiçekdağı İlçesi'ne de ilçe şantiyesi kurulacağını açıkladı.Mikail Arslan konuyla ilgili,“Kırşehir’imizin sadece Merkez İlçe değil bütün İlçelerine hizmet alması için gayret gösteriyoruz. En son Kaman İlçemize açılan şantiye ile köylerimizin su, kanalizasyon, sıcak asfalt, kilit parke ve diğer ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verildiğini gördük. Kırşehir ve özellikle Çiçekdağı İlçemize açılacak şantiye için desteklerini esirgemeyenKırşehir Valisi Necati Şentürk, İl Özel İdaresi Başkanı Barboros Dulkadir ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş İhsan Aydoğmuş’a teşekkür ediyorum.” açıklamalarında bulundu.  
Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir, Yeni, Kapalı, Cezaevinin, Yeri, Belli, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı