Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 21:08 ABONE OL Google News
 
O Projeler İlk Kez Tanıtıldı
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve Belediye Başkan Yardımcıları, Kırşehir’de görev yapan basın temsilcileri ile bir araya gelerek değerlendirme ve sunum toplantısı gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
O Projeler İlk Kez Tanıtıldı

Toplantında konuşan Ekicioğlu ‘’Bizim için çok kıymetli olan yerel basınımızın siz değerli temsilcileri ile değerlendirme ve sunum toplantısı vesilesi ile bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu değerlendirme toplantısı aslında göreve geldiğimizin 1. yılı olan Nisan ayında yapılacaktı ancak Korona virüs tedbirlerinden dolayı 3 ay gecikmeli olarak bugün sizlerle bu sunumu gerçekleştiriyoruz. Sizden aklınızdaki bütün soruları açık yüreklilikle sormanızı özellikle rica ediyorum. Video sunumunda da izlediğiniz gibi iş başına geldiğimiz günden bu yana yaptığımız ve yapacağımız işleri bugün sizlerle paylaşıyoruz. Bir yandan bizden önceki yönetim döneminde yapımına başlanan ancak yarım kalan işleri tamamlıyor, kendi hazırladığımız projeleri tek tek hayata geçiriyoruz. Devraldığımız devasa borcu da, hepinizin bildiği birtakım engellemeleri de bahane etmiyor, bizi bu göreve layık gören Kırşehir halkına biz de layık olabilmek gayretiyle, hiçbir ayrım yapamadan bütün hemşehrilerimize en iyi hizmeti vermek için gece gündüz demeden ekibimle birlikte çalışıyoruz. Üretmenin öneminden hareketle, büyük bir ekonomik israfın önüne geçerek örneğin kendi asfaltımızı, çiçeğimizi, ahşap çöp kutuları ve daha birçok malzemeyi çalışanlarımızın gayretiyle kendimiz üretiyoruz. Belediyecilik bir kamu hizmetidir, vatandaşlarımızın vergisi ile bu hizmetler gerçekleştiriliyor, bu konuda çok hassas bir insanım, tüyü bitmemiş yetimin, yoksulun, garibin hakkını asla kimseye yedirmem. Gördüğünüz gibi az zamanda birçok işe imza atmışız ve araya giren bu Pandemi sürecinden sonra bu şehir için daha da önemli ve güzel işler gerçekleştireceğiz. Burada yapmadığımız ve yapmayacağımız hiçbir proje ve işten bahsetmediğimizi sizler de görüyorsunuz, hepsi yapılmış ve ayağı yere basan gerçekçi ve önümüzdeki süreçte hayata geçecek olan projelerdir. Yaptığımız otoparklar, asfalt ve kilit parke, yeşil alan ve park yapımı gibi üst yapı çalışmaları ile yaptığımız alt yapı çalışmaları, daha temiz bir Kırşehir için yapılan çalışmalar zaten asli yerel yönetim hizmetleridir. Biz bunun yanında üreten ve bu kente katma değer yaratan işler de ortaya koyuyoruz. Kurulan üretim ve kalkınma kooperatifi ile kadın kooperatifimiz hem istihdamın önünü açacak hem de şehrin ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Yine turizm konusuna çok önem verdik. Kısa bir süre içerisinde yaklaşık 8 bin turist ilimizi ziyaret etti. Pandemi sürecinden sonra turistleri konaklamalı bir şekilde ağırlayacağız. İstihdamın ne yazık ki sınırlı olduğu ilimizde yaptığımız bu işlerle işsiz gençlerimize ve kadınlarımıza destek olacağız.’’ diyen Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, bundan sonra basın temsilcileri ile sık sık bir araya geleceklerini belirtti.

 

 

Basın temsilcilerinin sorularının cevaplandırılmasının ardından sunum ve değerlendirme oplantısı sona erdi. 

 

İŞTE TOPLANTIDA PROJESİ TAMAMLANAN VE TANITILAN O PROJELER

 

SELGAH DERESİ PARK VE PEYZAJ PROJESİ

 

Değirmen Deresi olarak bilinen Kılıçlı Köprüsü’nden başlayarak devam eden Selgah Deresi projelendirildi.Derenin Kılıçözü’ne kadar kısmını etaplar halinde hayata geçirilecek.. İlk etabı Kılıçlı Köprüsü ve köprünün devamı olan 200m uzunluğundaki bölüm olacak. Bu alanı Hacı Bektaş Bulvarı ile birlikte Kırşehir Halkının hizmetine sunulacak.
 

 

 

ÜÇGÖZ (AVGUN) DERESİ PARK VE PEYZAJ PROJESİ

 

Üçgöz Deresi ve çevresi Çevre Yolu’ndan Neşet Ertaş Bulvarı’na kadar yapılacak. Bölge; Toplu Konut, Üniversite ve Çevre Yolu ile cazibe merkezi haline getirilmesi planlalan proje kapsamında  Bağbaşı İmar Revizyonu içerisindeki alanın projelendirmesi yapılmakta olup revizyonun bitimiyle kamulaştırma problemi çözülerek etaplar halinde hayata geçirilecek.

 

 

 

DOĞAPARK PROJESİ

 

Bölgede hazırlanmış olan imar planı ile birlikte Kılıçözü Deresi’nin kendi kamulaştırma alanıyla birlikte yer yer 150 - 180m genişliğinde bir koridor ortaya çıkacak. Bölgedeki yapılaşmalar ise site şeklinde olması hususunda yönlendirilerek planlanacak. Ayrıca Doğa Park Projesi için dereyi doğal olarak ıslah ederek etrafında da geniş yeşil alanlar oluşturulacak. Böylece Kırşehir Halkı kentin orta merkezinde gezinti, spor, eğlence, dinlenti alanları bulabileceği ve şehrin nefes alabileceği 2,5km’lik bir koridora kavuşacak.

 

BELEDİYE İŞ MERKEZİ

Kuşdilli Mahallesi Terme Caddesi üzerinde Mini Çarşı yanında bulunan Eski Belediye Hizmet Binası’nın yeri ile ilgili olarak hissedarla Anlaşma yapılarak uygulama projemisi hazırlandı.

 

 

Bodrumlu 2 katlı 4 adet dükkandan oluşan iş merkezi ve teraslı bir sosyal alan olarak planlanan proje Belediyenin teknik elemanları tarafından hazırlandı. Yaklaşık maliyeti hazırlanan projenin yapım ihalesi 1 ay içerisinde gerçekleştirilecek. Böylece şehir merkezinde atıl olan taşınmaz hem ekonomiye kazandırılacak hem de mevcut silüete uyarak iki kat olarak hayata geçecek.

 

 

 

KILIÇLI KÖPRÜSÜ YENİDEN DÜZENLENİYOR

Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırşehir’e gelişinde geçmiş olduğu Kılıçlı Köprüsü trafiğe kapalı olacak önünde de tören alanı oluşturulacaktır.Ayrıca köprüde gerekli çalışmalar yapılarak tarihi görüntüsüne tekrar kavuşturulacak.

 

MÜFTÜLÜK CADDESİNDE YOL VE KALDIRIM DÜZENLEMESİ

Müftülük Caddesi olarak bilinen bölgede trafiği tek yön olarak projelendirildi.Buna göre ;  Yol üzerindeki esnaflarım yeme, içme ve dinlenti alanları için 2,5 metre yayalar için yine 2,5 metre kaldırımlar ve otopark alanları olacak.Tek yön uygulaması çalışamalarına ilk olarak Maşaderesi kısmından başlandı.

 

 

 

 

 
Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: O, Projeler, İlk, Kez, Tanıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı