Haber Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 12:31 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Valiliğinden Uyarı ; Tedbirli Olun !
DİĞER Haberi
Kırşehir Valiliğinden Uyarı ; Tedbirli Olun !

Meteoroloji, Kırşehir, Kayseri , Nevşehir, Sivas ve Yozgat için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu.Kırşehir Valiliği meydana gelebilecek olumsuzluklarla ilgili vatandaşı uyardı.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat çevrelerinde kuvvetli rüzgar, yüksek ve dağlık kesimlerde kuvvetli fırtına beklendiği belirtildi.

Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın Kayseri ve Sivas'ta yarın saat 09.00'dan 25 Aralık saat 03.00'e kadar, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat'ta ise yarın sabah saat 08.00 ile ertesi gün 08.00 saatleri arasında etkili olacağı tahmin ediliyor.Fırtınanın saatte 60 ile 80 km hız arasında olacağı tahmin ediliyor.Yüksek kesimlerde ise fırtınanın hızı 100 km'ye kadar çıkacak.

Kuvvetli Rüzgâr ve Fırtına Uyarısı !

Kırşehir Valiliği'nden de , beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle oluşabilecek çatı uçması, ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi, karbonmonoksit kaynaklı soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir, Valiliğinden, Uyarı, ;, Tedbirli, Olun, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı