Haber Detayı
14 Temmuz 2020 - Salı 22:00 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Protokolünden 15 Temmuz Mesajı
15 Temmuz Hain FETÖ Örgütünün Darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle Kırşehir Valisi İbrahim Akın ve Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu birer mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Kırşehir Protokolünden 15 Temmuz Mesajı

Bundan tam 4 yıl önce 15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü menusubu hainler tarafından darbe girişiminde bulunularak ülke yönetimi ele geçirilmeye ve Türkiye kaos ortamına sürüklenmeye çalışıldı.Darbe girişimi sonucu yüzlerce vatandaş, asker ve polisimiz şehit düştü.Hain darbe girişiminin 4. yıldönümünde Kırşehir Valisi İbrahim Akın ve Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu birer mesaj yayınladı.

 

İŞTE VALİ İBRAİHM AKIN'IN 15 TEMMUZ MESAJI

 

Devletimizin her türlü terör unsurlarıyla mücadele ettiği bir dönemde meydana gelen ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, sahip olduğumuz demokratik değerleri, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmayı amaçlayan bu darbe girişimi milletimizin dirayetli duruşu karşısında sonuçsuz kalmıştır. Ülkemiz siyasi tarihinde birçok darbelerle karşılaşmıştır lakin böylesine bir hainliğe milletimiz ilk defa şahit olmuştur. Darbeciler, dâhil oldukları örgütün kirli emelleri için kamu kurumlarını fütursuzca işgal etmişler, yolları, köprüleri, havalimanlarını kapatmışlar, gecenin ilerleyen saatlerinde de kendilerine direnen emniyet güçlerine ve vatansever halkımıza silah doğrultmaktan asla çekinmemişlerdir. Milli Egemenliğimizin temsil kurumu olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizi bombalayacak kadar hainleşen darbecilere en güzel cevabı yine aziz milletimiz vermiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine ellerinde bayraklarla meydanlara çıkan halkımız ülkesine, demokrasisine ve geleceğine nasıl sahip çıktığını, birlik ve beraberliğimize kastedenlere hiçbir zaman taviz vermeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.Haksızlığa ve vatan hainliğine tahammülü olmayan milletimiz, kendisine doğrultulan silahlara ve üzerine sürülen tanklara teslim olmamış, vakit sabaha eriştiğinde ülkemizin geleceğini ve bağımsızlığını büyük bir tehlikeden kurtarmanın gururunu yaşamıştır. Bizi zafere götüren bu yolda 251 vatan evladımız şehit olurken 2 binden fazla vatandaşımız da gazilik mertebesine ulaşmıştır. 15 Temmuz, darbeci zihniyetin büyük bir sekteye uğradığı tarih olmuştur zira artık hiç kimse milletin iradesine el uzatmaya ve darbelerle ülkemizde kaos oluşturmaya cesaret edemeyecektir. Nitekim bugün geldiğimiz noktada darbe teşebbüsüne tevessül edenler ve onların destekçileri Türk adaleti önünde hesap vermeye devam etmektedirler.Bu duygularla, milli mücadele ruhuyla ve aydınlık yürekleriyle o karanlık geceye teslim olmayan milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, demokrasisine sahip çıkan değerli Kırşehirli hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

 

''HAİN DARBE GİRİŞİMİNİ VE FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜ LANETLİYORUM''

 

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise  15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü şu ifadelere yer verdi : ‘’Cumhuriyet ve demokrasi düşmanı FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz gecesi düzenlediği hain darbe girişiminin üzerinden dört yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü her zaman olduğu gibi bir kez daha lanetliyorum. 15 Temmuz 2016 gecesinde demokrasiye sahip çıkan milletimiz,  halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkmak azminde olduğunu bir kez daha tüm Dünya’ya göstermiştir. 

Darbe girimine karşı Milletimiz, Gazi Meclisimiz ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, bu hain girişim boşa çıkarılmıştır. Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı olduğumuzu belirtiyor, güçlü bir Türkiye yaratmanın yolunun, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçtiğini bildiriyorum. 

Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş mücadelesini başlatırken işaret ettiği gibi her zaman tek güvencemiz ve umudumuz milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımla 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü dolayısıyla hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyor, darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum.’’ dedi. 

 
Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir, Protokolünden, 15, Temmuz, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı