Haber Detayı
09 Kasım 2020 - Pazartesi 18:34 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Protokolünden 10 Kasım Mesajı
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 82. ölüm yıldönümü münasebetiyle Kırşehir Protokolü mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Kırşehir Protokolünden 10 Kasım Mesajı

KIRŞEHİR VALİSİ İBRAHİM AKIN'IN 10 KASIM MESAJI

 

 İstiklal Mücadelemizin Büyük Önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 82. yılında milletçe şükran ve saygıyla yâd ediyoruz.

                Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile milletimize çağdaş uygarlığın kapılarını aralayan Büyük Atatürk, askeri dehası, liderlik yeteneği ve barıştan yana tutumu ile dünyanın en saygın devlet adamlarından birisi olarak kabul edilmektedir.

                Aziz Milletimizin, Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde başlattığı İstiklal Mücadelesini zaferle sonuçlandıran Mustafa Kemal Atatürk, savaşın ardından millet iradesine dayalı Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarak ulusumuzun yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesinde var olmasını sağlamıştır.

                Kurtuluş Savaşındaki zaferleri ile bizleri karanlıktan aydınlığa çıkaran Atatürk, yeni kurulan ülkemizin her anlamda yükselmesi, milletimizin refah ve mutluluğa ulaşması amacıyla hayata geçirdiği ilke ve inkılaplarla ülkemizde yeni bir sürecin başlatılmasına da öncülük etmiştir. O’nun yol göstericiliğinde ilerleyen bilinçli ve sorumluluk sahibi genç nesiller sayesinde bugün ülkemiz, dünyanın en güçlü ülkelerinden birisi haline gelmiştir. 

                Büyük Atatürk, vatanı için yaptığı tüm bu hizmetleri zorluklar içinde gerçekleştirmeyi başarmış ve ömrünü milletine adamış bir lider olarak Türk Milleti’nin kalbinde büyük bir yer edinmiştir.  Ülkemizin gelişmesi, milletimizin medeniyet yolunda hak ettiği noktaya ulaşabilmesi için çalışan Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938 tarihinde aramızdan ayrılması, milletimizi büyük bir yasa boğmuştur.          

                İnanıyorum ki milletimiz, muasır medeniyet yolundaki kararlı yürüyüşünü Atatürk’ün fikirleri ve hedefleri doğrultusunda sürdürmeye devam edecek, Cumhuriyetimizi yeni eserlerle yücelterek sonsuza kadar yaşatacaktır.

                Bu duygularla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82. yılında saygı ve minnetle anıyorum.

Ruhu Şad Olsun!  

 

KIRŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU'NUN 10 KASIM MESAJI

 

Ülkemizin kurucusu, Anadolu aydınlanmasının öncüsü; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 82. yıldönümünde, saygı, rahmet ve giderek büyüyen özlemle anıyoruz.
 

Anadolu topraklarından bir güneş gibi parlayan bağımsızlık ve özgürlük meşalesi, hiç kuşku yoktur ki Mustafa Kemal Atatürk sayesinde yanmıştır. Mustafa Kemal Atatürk, çökmüş bir imparatorluğun küllerinden yepyeni bir millet oluşturmuş; siyasi ve askeri dehası, fikirleri, başarıları ve düşünceleriyle sadece bizim tarihimize değil, Dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmış büyük bir devlet adamıdır. Bu sebepledir ki; Mustafa Kemal Atatürk, Dünya’nın bütün ezilen halklarına istisnasız bir örnek olmuştur. Bütün hayatını ülkemizin bağımsızlığına ve aydınlanmasına adayan Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi yaşatmak, yükseltmek ve geliştirmek en önemli görevimizdir.  Mustafa Kemal Atatürk’ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu, gösterdiği hedeflere her geçen gün biraz daha yaklaşmak, uygarlık yarışında daha ileri adımlar atmak, Cumhuriyet’i ve onun değerlerini her koşulda korumak, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara aktarmaktır.

 
Biliyoruz ki; Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak, kimsesizlerin kimsesi olan cumhuriyete, demokrasiye, özgürlüklere, bağımsızlığa daha fazla sahip çıkmak demektir. Cumhuriyetimizin kurucusu, ülkemizin kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 82. yılında, bizlere en büyük emaneti olan Cumhuriyetimize sahip çıkacağımıza söz vererek, O’nu bu ölüm yıl dönümünde bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

 

KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN'IN 10 KASIM MESAJI

 

Her yıl olduğu gibi bir 10 Kasım’ı daha yaşıyor, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ü özlem ve saygıyla anıyoruz.
 
O’nun izinde yürümek, ilkelerini yaşatmak ve Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik yolda ilerleyişini sürdürmeye devam etmek, geçmişteki mücadeleyi gelecek nesiller adına adım adım ileriye doğru götürmek bu ülkede bir arada yaşayan bizlerin görevidir.
 
Yaptığı yenilik hareketleri ile çağdaş, medeni ve aydın bir toplum yaratmak için ortaya koyduğu ideallere bakıldığında; ön görüleri ve hayat görüşü yüksek bir lidere sahip olmanın verdiği gurur içimizdeki derin özlemi bir kere daha bizlere hissettirmektedir.
 
Değerlerini, bıraktığı mirası koruyup Cumhuriyet’e sahip çıkarak ilkelerinin izinde tüm Türkiye ile hep beraber daima aynı duruşun sergilenmeye devam edileceğine yürekten inanıyorum.
 
Bu duygularla, eşsiz lider Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha saygıyla anıyorum.

 

Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir, Protokolünden, 10, Kasım, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı