Haber Detayı
11 Şubat 2021 - Perşembe 13:49 ABONE OL Google News
 
Kırşehir İşkur'dan BİM İle Kurs Anlaşması
Kırşehir İşkur İl Müdürlüğü Bim Mağazalar Zinciri ile mesleki yeterlilik kursu anlaşması yaptı.Buna göre kurisyerlere kurs eğitimleri boyunca aylık 2 bin 825 TL harçlık ile birlikte Sigortaları da yatırılacak.
EKONOMİ Haberi
Kırşehir İşkur'dan BİM İle Kurs Anlaşması

İşkur İl Müdürpüğü  ile BİM Birleşik Mağazalar Anonim Şirketi arasında İşbaşı Eğitim Programı kapsamında 20 kişilik Perakende Satış Elemanı (Tezgahtar) mesleğinde sözleşme imzalandı.

Konu ile ilgili İl Müdürü Metin Ülgen Kaya : ‘‘İstihdama katkı sağlayan önemli firmalardan biri olan Bim Marketler ile imzaladığımız İşbaşı Eğitim Programından faydalanacak olan katılımcıların mesleki yeterliliklerini geliştirebilecekleri ve tecrübe edinebileceklerini belirtti. İşbaşı Eğitim programları ile İşgücünün geliştirilmesine, işsizliğin en aza indirilmesine Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu olarak katkı sağlamaya devam ediyoruz.’’ dedi.

       3 ay sürecek olan 20 kişilik bu kursta programa fiilen katıldıkları gün üzerinden katılımcıların Genel Sağlık Sigortaları (GSS) primi yatırılacak olup,  günlük 108,68 TL aylık ise 2.825,68 TL cep harçlığı ödenecektir. Ayrıca İşbaşı eğitim programı katılımcılarına program sonunda, katıldıkları programa ilişkin bilgileri gösteren İşbaşı Eğitim Programı Sertifikası verilmektedir. Program sonunda katılımcıların en az 50’sinin istihdam edilmesi planlanmaktadır.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, kırşehir haber, bim, işkur
Yorumlar
Haber Yazılımı