Haber Detayı
10 Haziran 2017 - Cumartesi 22:02 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'in En Güzel Villasını Eğitim Yuvası Yaptılar
DİĞER Haberi
Kırşehir'in En Güzel Villasını Eğitim Yuvası Yaptılar

Çağrı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Kırşehir'in en güzel villalarından birisini eğitim yuvasına çevirdi.

Yenice mahallesi Saraycık mevkiinde  bulunan özel bir villayı eğitim ve rehabilitasyon merkezine çeviren  Çağrı Eğitim ve rehabilitasyon merkezi , burada zihinsel ve bedensel engelli bireyler için terapi ve fizyoterapi uyguluyor.

Engelli bireylerin tedavisi için bir okul binasından daha çok sıcak bir aile ortamı oluşturmak isteyen Merkez'de , havuzdan , oyun parkına , büyük bahçesinden , bahçede bulunan evcil hayvanlara kadar güzel bir sosyal ortam oluşturulmuş.

Birebir eğitime önem veren merkezde bunun için geniş bir uzman kadro bulunuyor.Amaçlarının , engelli çocuğu olan ailelerin kaygılarını en aza indirmek, çocuğun aile ve toplum içerisinde yük olmaktan çıkıp kendi kendine yeten bir birey haline gelmesini sağlamak olduğunu açıklayan Çağrı Çağrı Eğitim ve rehabilitasyon merkezi, bunun için yenilikçi terapi sistemlerini uyguladıklarını ve ilerleyen dönemlerde Kırşehir'de ilk olacak yeni terapi çalışmalarına başlayacaklarını belirttiler.

Merkezde bir taraftan, engelli bireylere yönelik tedavi ve terapi çalışmaları yürütülürken bir taraftan da velilere yönelik hizmet içi eğitim ve seminer çalışmaları da yürütüyor.

Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir'in, En, Güzel, Villasını, Eğitim, Yuvası, Yaptılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı