Haber Detayı
28 Kasım 2021 - Pazar 13:38 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'in Dibindeki Türkiye'nin E Küçük İlçesi Doğalgaza Kavuştu
Türkiye'nin en küçük ilçesi olan Kırıkkale'ye bağlı Çelebi İlçesi doğalgaza kavuştu.Çelebi'ye 35 km mesafede bulunan Akpınar İlçesi ile birlikte Akçakent ilçelerinde henüz doğalgaz bulunmuyor.
GÜNDEM Haberi
Kırşehir'in Dibindeki Türkiye'nin E Küçük İlçesi Doğalgaza Kavuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırıkkale'nin Delice ilçesine 5 Şubat 2020 günü yaptığı ziyaret sırasında Türkiye'nin en küçük ilçesi olan Çelebi'ye doğal gaz ulaştırılacağı sözünü vermişti.Yaklaşık 2 yıl sonra çalışmalarının tamamlanmasıyla ilçeye doğal gaz getirildi. Yaklaşık bin nüfuslu ilçenin yüzde 80'ni doğal kullanmaya başladı. İlçede yaşayan vatandaşlar ise en çok soba ve kömür derdinden kurtulmanın mutluluğunu yaşıyor.

 

AKPINAR VE AKÇAKENT DE İSTİYOR

Türkiye'nin en küçük ilçesi olan Çelebi'ye doğalgaz gelmesine rağmen bu ilçeye yakın mesafedeki Kırşehir'in ilçeleri ; Akpınar ve Akçakent'te henüz doğalgaz gelmedi.Bu ilçelere doğalgaz gelmesi ile ilgili bilinen bir doğalgaz çalışması da bulunmuyor.Bu ilçelerde yaşayanlar da tıpkı Çelebi İlçesineki gibi doğalgaza kavuşarak soba ve kömür derdinden kurtulmak istiyor.Bu yönde en büyük talep ise bayanlardan geliyor.

Kırşehir'in en büyük ilçeleri olan Kaman, Mucur ve Çiçekdağı geçtiğimiz yıllarda doğalgaza kavuşmuştu.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir'in, Dibindeki, Türkiye'nin, E, Küçük, İlçesi, Doğalgaza, Kavuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı