Haber Detayı
28 Nisan 2021 - Çarşamba 13:17 ABONE OL Google News
 
Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğünden Kesilen Ağaçlar İle İlgili Açıklama
Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü,yıkılan eski devlet hastanesi arazisi üzerinde bulunan çam ağaçlarının kesilmesi ile ilgili açıklamada bulundu.
GÜNDEM Haberi
Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğünden Kesilen Ağaçlar İle İlgili Açıklama

MÜDÜRLÜKTEN YAPILAN AÇIKLAMADA ŞU İFADELERE YER VERİLDİ ;

Bazı basın yayın kuruluşlarında, yıkılan Devlet Hastanesi Bahçesinde bulunan ağaçların kesildiği yönünde haberler yer almış ve bu haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Şehit Polis Hayrettin Yılmaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Baştabipliği bahçesinde kurumuş halde bulunan, devrilen ve tehlike arz eden 24 adet ağacın usulüne uygun, mevzuat doğrultusunda kesiminin yapılması amacıyla Kırşehir Orman İşletme Müdürlüğü ile resmi yazışma yapılmıştır.

Orman İşletme Müdürlüğü yetkililerince kuruyan, devrilen ve çevreye zarar veren ağaçlar teknik olarak yerinde tespit edilmiş ve kesiminin yapılması konusunda gerekli izin alındıktan sonra 24 ağacın kesimi yapılmıştır.

Ayrıca, Müdürlüğümüzce başta kesilen ağaçların yerlerine olmak üzere planlamalar doğrultusunda Müdürlüğümüz ve bağlı sağlık tesisleri etrafına 12 bin 507 ağaç dikimine devam edilmektedir.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, kesilen ağaçlar
Yorumlar
Haber Yazılımı