Haber Detayı
16 Kasım 2021 - Salı 19:12 ABONE OL Google News
 
Kırşehir İl Özel İdaresi O Köylerdeki Arazileri Satışa Çıkardı
Kırşehir İl Özel İdaresi merkez ve diğer ilçelere bağlı köy sınırları içerisinde ve meskun mahallinde bulunan çok sayıda araziyi satışa çıkardı.Satışa çıkarılan arazilerin önemli bir kısmının üzerinde ise yapı bulunuyor.
GÜNDEM Haberi
Kırşehir İl Özel İdaresi O Köylerdeki Arazileri Satışa Çıkardı

Sorumluluk alanı içerisindeki köylerde bulunan kaçak yapılara yönelik ceza ve yıkım kararlarıyla gündeme gelen Kırşehir İl Özel İdaresi bu kez üzerine ev ve ahır yapılmış devlet arazilerinin satışı ile gündemde.Kırşehir İl Özel İdaresi tarafından yapılan duyuruda Kırşehir merkez ve farklı ilçelere bağlı çok sayıda arazinin ihale usulü ile satışa çıkarılacağı bildirildi.Yayımlanan ilan metninde şu ifadelere yer verildi :

 

''Kırşehir İl Özel İdaresi,  İl Encümeninin 14.10.2021 tarihli ve 201 nolu kararı gereği,  Mülkiyeti Kırşehir İl Özel İdaresine ait taşınmazlar,  2886 sayılı Devlet  İhale Kanunu’ nun 45.nci maddesine göre Açık İhale Usulüyle 18 Kasım 2021  tarihlerinde  saat:10.00’ dan itibaren aşağıda gösterilen Tablodaki tarih ve saatte sıra numarasına  göre,  Kervansaray Mahallesi Şehit Fedakar Yiğit Caddesi No:1 Merkez/Kırşehir adresinde ki İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği İl Encümen toplantı salonunda satış ihalesi yapılacaktır.

Satışı yapılacak taşınmazların muhammen bedeli tablodadır.

2- İhale Komisyonu tarafından alınan ihale kararı 2886 sayılı Devlet İhale Yasasının 31. maddesi uyarınca İta amirliğince karar tarihinden itibaren 15 gün içinde onaylanır veya iptal edilir. İta amirince karar iptal edilirse ihale hükümsüz sayılır.

3- İta amirliğince onaylanan ihale kararı 2886 sayılı Devlet İhale Yasasının 32. maddesi uyarınca işlem yapılıp; taşınmazın parası 15 gün içerisinde İdarenin göstereceği hesaba ödenip, paranın tahsiline müteakip tapu ferağı verilecektir.

4- İhaleyi kazanan şahıs veya tüzel kişi ihaleden vazgeçmesi halinde yatırılan geçici teminatı gelir kaydedilecektir. Bir sonraki ihaleden yasaklı hale getirilecektir.

5- İhaleye iştirak edecek gerçek ve tüzel kişi veya kişilerin temin edeceği belgeler;

a) Hangi taşınmazın (parsel’ e) ihalesine iştirak edeceğine dair dilekçe ve Genel Şartname

b) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Tüzel Kişilerden İstenmez)

c) E-devlet üzerinden karekodlu Yerleşim  Yeri Adres Belgesi (Tüzel Kişilerden İstenmez)

d) İhaleye Tüzel Kişi adına katılacak olanlar Şirket Ana Sözleşmesi, Yetki Belgesi ve İmza Sirküleri

e) Geçici Teminat Mektubu yada;

Banka Hesap Numaraları:

Vakıflar Bankası Kırşehir şubesi TR59 0001 5001 5800 7289 0707 67

Banka hesaplarına yatırılan 10 luk teminat makbuzu

f) Vekâleten ihaleye katılacaklar için Noterden düzenlenmiş Vekâlet Örneği

g) İsteklilerin Ortak girişim olması halinde Noter tasdikli Ortaklık Beyannamesi.

 

6- İstekliler istenilen belgeleri ihale tarihinde saat:10.00 akadar  ihale Komisyonu Başkanlığına verip;  sözlü olarak pey sürebilmeleri için ihale komisyonunda hazır bulunmaları gerekmektedir İhalede pey sürme/artırma 500.00 TL dir.

7- Satıştan doğan her türlü vergi, resim, harç vb. giderler alıcıya aittir. Satışı yapılacak taşınmazlar K.D.V ‘den muaftır.   

               8- İhaleye telefon, telgraf ve faksla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Posta yoluyla yapılacak başvurularda, postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

            9- Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

            10- Satış ihalesine ait taşınmaz mal satış şartnamesi, her gün mesai saatleri içerisinde İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünde görebilir veya şartnameyi ücretsiz olarak alabilirler. Ayrıca http://www.kirsehirozelidare.gov.tr/  adresinden taşınmaz mal satış şartnamesine ulaşabilirler.

İLAN OLUNUR.''

Kaynak: Editör: Ömer Duran ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir, İl, Özel, İdaresi, O, Köylerdeki, Arazileri, Satışa, Çıkardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı